Pijany kierowca jechał pod prąd. Na drodze stanął mu policjant po służbie

23 lutego 2021, 13:50
piw
Asp. Marcin Freitag na co dzień jest dzielnicowym w komisariacie we Wrzeszczu. Więcej zdjęć (2)

Asp. Marcin Freitag na co dzień jest dzielnicowym w komisariacie we Wrzeszczu.

fot. policja

Asp. Marcin Freitag na co dzień jest dzielnicowym w komisariacie we Wrzeszczu.

fot. policja

Jechał z rodziną samochodem, gdy zobaczył auto mknące pod prąd. Nie zastanawiał się długo i podjął interwencję - dzielnicowy po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Jak się okazało, 22-latek, który jechał pod prąd, miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.Asp. Marcin Freitag, na co dzień dzielnicowy w komisariacie we Wrzeszczu, jechał w swoim wolnym czasie z rodziną samochodem. Na wysokości skrzyżowania ul. Chłopskiej z Obrońców WybrzeżaMapka zauważył renault jadące pod prąd. Auto jechało od ul. Chłopskiej w kierunku ul. Bora-Komorowskiego przeciwnym pasem ruchu.

- Funkcjonariusz natychmiast podjął interwencję wobec kierowcy. Dzielnicowy był przekonany, że kierowca renault jest nietrzeźwy. Jego przeczucie go nie zawiodło. Gdy policjant zrównał się z samochodem kierowcy laguny, kazał mu zatrzymać auto. Podczas rozmowy z kierowcą od razu wyczuł od niego silny zapach alkoholu - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Dzielnicowy zatrzymał 22-latka z Morąga i wezwał wsparcie. Po chwili na miejscu byli policjanci z komisariatu w Nowym Porcie, którzy sprawdzili stan trzeźwości zatrzymanego kierowcy. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Wsiadł do TIR-a z otwartą butelką wódki53-letni kierowca TIR-a umilał sobie pracę, popijając wódkę za kierownicą. Więcej zdjęć (2)

53-letni kierowca TIR-a umilał sobie pracę, popijając wódkę za kierownicą.

fot. policja

53-letni kierowca TIR-a umilał sobie pracę, popijając wódkę za kierownicą.

fot. policja

W ostatnich dniach policjanci z gdańskiej drogówki, tym razem już na służbie, zatrzymali też pijanego kierowcę TIR-a. Na oczach patrolu stojącego akurat na stacji benzynowej 53-latek wsiadł do ciężarówki z otwartą butelką wódki.

- W piątek na terenie jednej ze stacji benzynowych w gdańskiej dzielnicy Rudniki policjanci ruchu drogowego, którzy patrolowali ten rejon, zauważyli kierowcę TIR-a, który wsiada do kabiny pojazdu, a w ręku trzyma butelkę wódki. Policjanci natychmiast zareagowali i podjęli interwencję wobec kierowcy samochodu marki Man. Ta kontrola wykazała, że 53-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego miał w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu - mówi Kamińska.
Funkcjonariusze zatrzymali pijanego kierowcę i przewieźli go do policyjnego aresztu. Jego dokument prawa jazdy został zatrzymany, a samochód, którym kierował, przekazano właścicielowi firmy, w której pracował 53-latek.

piw