stat

Pijany kierowca zasnął za kierownicą

30 marca 2020, 12:30
piw
Najnowszy artukuł na ten temat

Domniemany członek gangu zatrzymany. Był pijany i jechał za szybko

Kompletnie pijany dojechał nad ranem na parking, po czym zasnął w aucie z włączonym silnikiem. Świadkowie powiadomili o sprawie policjantów, a ci obudzili kierowcę. Okazało się, że 43-latek z Gdańska, wsiadając za kierownicę, złamał dwa wcześniejsze sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.Podjeżdżające zygzakiem auto na al. Hallera widzieli świadkowie. To właśnie oni powiadomili policjantów. Kiedy patrol drogówki przyjechał na miejsce, zauważył renault z włączonym silnikiem.

Na fotelu kierowcy spał mężczyzna.

- Po obudzeniu 43-letniego kierowcy funkcjonariusze zbadali go alkomatem. Wynik na urządzeniu pokazał, że mężczyzna był pijany i miał w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w systemie, okazało się, że wsiadając za kierownicę, mężczyzna złamał dwa sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów. Kierowca został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu - mówi Magdalena Ciska z gdańskiej drogówki.
43-latek odpowie za dwa przestępstwa. Po pierwsze - za prowadzenia auta po alkoholu, a po drugie - za złamanie sądowych zakazów.

piw