Pijany policjant zasnął w aucie na skrzyżowaniu

22 września 2020, 14:40
Szymon Zięba
Najnowszy artukuł na ten temat Pijany motocyklista uderzył w słup
Samochód zatrzymał się na skrzyżowaniu ulic Witosa i Cieszyńskiego. Więcej zdjęć (1)

Samochód zatrzymał się na skrzyżowaniu ulic Witosa i Cieszyńskiego.

fot. czytelnik trojmiasto.pl

Samochód zatrzymał się na skrzyżowaniu ulic Witosa i Cieszyńskiego.

fot. czytelnik trojmiasto.pl

Gdański policjant z ponad 20-letnim stażem usłyszał zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Stojące na skrzyżowaniu ul. Cieszyńskiego i WitosaMapka auto, a w nim mężczyznę z głową opartą o kierownicę zauważył w niedzielę, 20 września, rano świadek. Okazało się, że 44-letni kierowca miał w organizmie ponad dwa promile.Wydarzenia rozegrały się w niedzielę rano przy ul. Cieszyńskiego. Jak poinformowała prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, świadek zauważył stojący na skrzyżowaniu samochód. W środku znajdował się kierowca z pochyloną głową, opartą o kierownicę.

- Świadek wezwał służby ratownicze, podejrzewał, że kierowca zasłabł. Gdy otworzył drzwi, poczuł woń alkoholu - informuje prok. Wawryniuk.
W związku z tym na miejsce została wezwana policja, powiadomiony został też prokurator. Kierowcą okazał się funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku z ponad 20-letnim stażem. Co istotne, mężczyzna nie był wówczas na służbie.

Ponad dwa promile alkoholuProkurator podaje, że ustalono, iż kierowca w organizmie miał nie mniej niż 2,2 prom. alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, do którego się nie przyznał.

- Zastosowano wobec niego dozór policji, zawieszono go także w wykonywaniu czynności funkcjonariusza - podaje prok. Wawryniuk.
Karina Kamińska z KMP w Gdańsku podkreśla, że Komendant Miejski Policji w Gdańsku bezpośrednio po zdarzeniu zawiesił policjanta w wykonywaniu obowiązków służbowych, wszczął postępowanie dyscyplinarne oraz wszczęta została procedura zwolnienia funkcjonariusza ze służby.
Czy zdarzyło ci się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu?
18%

tak, ale było to jednorazowe zdarzenie

12%

tak, czasem mi się zdarza i do tej pory nikt mnie nie przyłapał

4%

nie, ale myślę, że gdybym miał(a) do przejechania krótki odcinek, to bym wsiadł(a)

66%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 3157