stat

Pijany rozbił auto i uciekał przed policją. Był poszukiwany

11 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
piw

Uderzył w barierkę energochłonną i uciekł z miejsca zdarzenia. 25-latek został zatrzymany po krótkim pościgu. Był agresywny i stawiał opór. Kiedy policjanci go obezwładnili, okazało się, że jest pijany, poszukiwany w związku z kilkoma przestępstwami, w tym atakiem na policjanta. Poza tym ciąży na nim zakaz prowadzenia pojazdów.Wszystko działo się w czwartek wieczorem. Około godz. 20:15 policjanci z gdańskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że na zjeździe z Obwodnicy Południowej kierujący oplem uderzył w barierę energochłonną, po czym porzucił auto i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Świadkowie przekazali informację, że mężczyzna prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

- Podczas przeszukania terenu niedaleko miejsca zdarzenia funkcjonariusze zauważyli sprawcę kolizji, który biegł wzdłuż obwodnicy. Policjanci zatrzymali 25-letniego gdańszczanina. Podczas tej czynności mężczyzna był agresywny, nie wykonywał poleceń policjantów i stawiał czynny opór. Funkcjonariusze zastosowali wobec gdańszczanina chwyty obezwładniające i założyli mu kajdanki - mówi Magdalena Ciska z gdańskiej drogówki.
Podczas legitymowania mężczyzna nie chciał podać swoich danych osobowych, policjanci ustalili jednak jego personalia na podstawie dokumentu, który leżał w samochodzie.

Sprawdzono też stan trzeźwości 25-latka. Okazało się, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie. Prowadził samochód nie tylko będąc pijanym, ale też bez stosownych uprawnień - sąd wcześniej zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych, właśnie w związku z tym, że przyłapano go, gdy jechał pijany.

Okazało się, że 25-latek jest też poszukiwany w związku z kilkoma sprawami kryminalnymi: m.in. kradzieżą i kradzieżą z włamaniem, a także naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta, za co ma do odsiedzenia w więzieniu zasądzoną karę pięciu miesięcy.

piw