Pijany wjechał autem na Długi Targ. Zatrzymali go świadkowie

5 lutego 2020, 10:10
Ewelina Oleksy
Najnowszy artukuł na ten temat

Jechał ciężarówką, choć wcześniej palił marihuanę

Ponad 2 promile alkoholu miał kierowca, który w nocy z wtorku na środę, wjechał na ul. Długi Targ będącą deptakiem. Mężczyznę najpierw zatrzymali świadkowie zdarzenia, chwilę później trafił w ręce policjantów.O zdarzeniu, do którego doszło około północy, poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku informuje, że chwilę przed północą, 4 lutego, na komisariat w Śródmieściu wpłynęło zgłoszenie o tym, że świadkowie ujęli nietrzeźwego kierowcę na ul. Długi Targ.

- Policjanci pojechali na miejsce i tam zatrzymali 28-letniego obywatela Rosji, który kierował wcześniej samochodem. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie tego mężczyzny wykazało ponad 2 promile - mówi asp. sztab. Mariusz Chrzanowski, rzecznik KMP w Gdańsku. - Mężczyzna został zatrzymany, a jego auto zabezpieczono na policyjnym parkingu. Dzisiaj będzie przesłuchiwany. Za to przestępstwo grozi kara do dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Raport z Trójmiasta

Około północy przy Zielonej Bramie pijany kierowca rozbił dwa samochody cofając z ulicy Długiej a następnie próbował rozjechać mężczyzn którzy próbowali zatrzymać auto, całe szczęście dwóm młodym mężczyznom udało się otworzyć drzwi kierowcy, wyciągnąć kluczyki ze stacyjki i obezwładnić go, ponieważ próbował uciekać, pijany kierowca został oddany w ręce policji, alkomat wykazał jego nietrzeźwość.


Pijany turysta pływał w MotławieKilkanaście godzin później, inny turysta, prawdopodobnie także pijany, postanowił zażyć kąpieli w Motławie. Z nabrzeża Wyspy Spichrzów wskoczył do wody, ku uciesze gapiów popływał w niej przez pare chwil, a następnie wyszedł na brzeg.

Temperatura tego dnia w Gdańsku oscylowała wokół 4-5 stopni Celsjusza, czym młody Brytyjczyk zdawał się nie przejmować.

Turysta wskoczył dla zabawy do Motławy.Problem z autami na Długiej pojawia się regularnieUl. Długa i Długi Targ to miejsce, w którym dopuszczony jest wyłącznie ruch pieszych. Za niestosowanie się do znaku drogowego informującego o tym, kierowcom grozi mandat w wysokości od 20 od 500 zł i pięć punktów karnych, a w razie odpowiedzialności przed sądem za takie wykroczenie przepisy przewidują karę grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

Problem aut wjeżdżających na ul. Długą i Długi Targ pojawia się jednak regularnie. Miasto planuje więc zamontować automatyczne słupki blokujące wjazd na obszar objęty ograniczeniem wjazdu. Jak informuje Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, dotyczy to szczególnie Strefy Ograniczonej Dostępności, ale w pierwszej kolejności ulic oznakowanych znakami C-16 "droga dla pieszych" w obrębie Głównego Miasta, którymi są: Długa i Długi Targ, ul. Piwna, ul. Kołodziejska i ul. Tkacka.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni reagując na problemy z łamaniem przepisów i przejazdem przez ul. Długą, zastosował już słupki m.in. w ciągu ul. Pocztowej.

W 2019 r. operatorzy miejskiego monitoringu przekazali policji 64 zgłoszenia oraz sporządzili 11 notatek do policyjnego Wydziału Ruchu Drogowego dotyczących łamania przez kierowców przepisów w rejonie ul. Długiej i Dług Targ.
Byłe(a)ś świadkiem tego, jak auta jeździły po ul. Długiej i Długim Targu?
41%

tak, wiele razy

20%

tak, ale to był pojedynczy przypadek

39%

nie spotkałem się z takim problemem

zakończona

łącznie głosów: 1561