Pirat drogowy pobił dwóch nastolatków

26 czerwca 2020, 15:30
piw
aktualizacja:8:13 (29 czerwca 2020)

Na policję w Gdańsku zgłosił się poszukiwany mężczyzna, który najpierw z dużą szybkością niemal wjechał rowerem w grupę nastolatków idących chodnikiem, a później, gdy jeden z chłopców zwrócił mu uwagę, pobił dwóch z nich. To efekt opublikowania jego wizerunku w mediach.Aktualizacja, 29 czerwca, godz. 8:13Po publikacji mężczyzna zgłosił się do komisariatu Policji na Śródmieściu, został przesłuchany. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawa i zbierają materiał dowodowy, który po zgromadzeniu zostanie przesłany pod ocenę prokuratorowi.Do zdarzenia doszło 17 czerwca, około godz. 18:15, przy ul. Angielska GroblaMapka w Gdańsku.

Dopiero teraz jednak policjanci zdecydowali się udostępnić wizerunek mężczyzny, a raczej nagranie wykonane przez jednego z kolegów pobitych chłopców.

Policjanci z nagrania wycięli same sceny bicia nastolatków przez dorosłego mężczyznę, uznając, że były zbyt drastyczne. Niemniej na filmie widać agresywnego rowerzystę.

- Świadkowie oraz osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Śródmieście pod numerem telefonu 47 741 34 22 - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

piw