Plucie, przepychanki i awantura przed pocztą w Gdańsku

31 marca 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Szymon Zięba
Najnowszy artukuł na ten temat Poczta wyjaśnia, dlaczego działała krócej
Do awantury przed pocztą w Gdańsku doszło w poniedziałek. Jedna z kobiet miała zostać opluta.

Krzyki, przepychanki, plucie i groźby - w kolejce pod jednym z punktów pocztowych na Jasieniu, w poniedziałek, 30 marca, doszło do awantury, a cały incydent skończył się na policji.O zdarzeniu poinformowała nas czytelniczka, która była świadkiem zajścia. Jak relacjonuje, na pocztę poszła, by odebrać ważne dokumenty. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, związanymi z pandemią koronawiursa, kolejka "do okienka" była dłuższa - a klienci czekali przed wejściem do budynku.

- Staliśmy w kolejce ponad dwie godziny. W normalnej sytuacji osoby wchodzące do placówki przed jej zamknięciem są - mimo jej zamknięcia - obsługiwane. Przed godz. 15 przed placówką zostało nas zaledwie pięć osób. Po kilku godzinach czekania poczta miała zostać zamknięta przed czasem, a nas odesłano "z kwitkiem". Sytuacja, która miała miejsce chwilę później, zupełnie nas zaskoczyła - napisała do nas pani Diana.
Podczas sporu jedna z kobiet miała zostać bowiem... opluta. Nasza czytelniczka podkreśla, że sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze z Gdańska potwierdzają, że przyjęli takie zawiadomienie.

Podczas awantury jedna z kobiet opluła drugą- Policjanci w poniedziałek o godz. 15:45 otrzymali zgłoszenie o awanturze. Funkcjonariusze, którzy interweniowali na miejscu, po rozmowie ze świadkami dowiedzieli się, że kilka minut po godz.15 grupa mocno wzburzonych osób zaczęła się awanturować i usiłowała wejść do budynku z żądaniem obsłużenia ich, pomimo zakończenia pracy urzędu. Podczas awantury jedna z kobiet miała opluć uczestniczkę awantury. Opluta kobieta poczuła się zagrożona zarażeniem koronawirusem i złożyła zawiadomienie w pobliskim komisariacie - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Policjanci przyjęli zawiadomienie w tej sprawie, sprawdzają okoliczności tego zdarzenia i zdobyte informacje. Mundurowi zabezpieczyli też nagranie, udostępnione przez jednego ze świadków, oraz monitoring.

- Czynności wykonywane są w kierunku art. 160 Kodeksu karnego, czyli narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Jest to wstępna kwalifikacja - podsumowuje gdańska policjantka.
W jaki sposób załatwiasz obecnie sprawy urzędowe?
47%

staram się robić to przez telefon i internet

6%

korzystam z poczty i kurierów

8%

gdzie mogę, tam idę osobiście

39%

staram się przełożyć wszystkie takie sprawy na później

zakończona

łącznie głosów: 6040

Opinie (1216) ponad 50 zablokowanych