Płynna amfetamina w bazie promowej w Gdyni

2 października 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Szymon Zięba
Najnowszy artukuł na ten temat

Firma z Gdyni próbowała przemycić 2,5 mln papierosów

Niemal 1,8 litra płynnej amfetaminy znaleziono w samochodzie, którym poruszał się 39-letni mężczyzna. Na niedozwoloną substancję - w dość nietypowej formie - natrafiono w ramach wyrywkowej kontroli pojazdów, odprawianych na terenie bazy promowej w Gdyni.Wydarzenia rozegrały się 27 września. Wówczas funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Pomorza wyrywkowo kontrolowali samochody odprawiane na terenie bazy promowej w Gdyni. W trakcie kontroli w jednym z pojazdów, który miał wjechać na prom płynący do Szwecji, funkcjonariusze znaleźli pojemnik z cieczą o charakterystycznym zapachu.

- Z uwagi na to, iż istniało podejrzenie, że ujawniony płyn jest substancją psychotropową, w działania włączyli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Do czasu wyjaśnienia sprawy zatrzymany został kierowca samochodu, 39-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego - informuje Agata Bloch, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.
Zabezpieczone substancje zostały przekazane do dalszych badań policjantom. Okazało się, że gdyńscy "celno-skarbowi" zabezpieczyli w trakcie działań płynną amfetaminę. Z 1,8 litra cieczy można uzyskać blisko 2 kg "handlowej" amfetaminy.

- Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty przemytu narkotyków. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata - wskazuje Agata Bloch.
Na wniosek prokuratora sąd wobec zatrzymanego zastosował tymczasowy areszt.

Nie tylko nielegalne używki i narkotykiCo ciekawe, w ręce funkcjonariuszy "celno-skarbowych" wpadają nie tylko narkotyki czy np. kontrabanda tytoniowa i alkoholowa. W ostatnim czasie przejęto na przykład... sześć ton dmuchanych jednorożców, hipopotamów, reniferów i koni.

Mundurowi tłumaczyli wówczas, że zabawki stwarzały zagrożenie dla zdrowia. Zawarte w nich związki chemiczne mogą upośledzać płodność, a także szkodliwie działać na dziecko w łonie matki.
Gdy wiesz, że twój znajomy(a) bierze narkotyki:
12%

staram się mu pomóc, szukam porady w miejscach dla osób uzależnionych

6%

informuję jego rodzinę

10%

informuję służby

72%

nic nie robię, to nie moja sprawa

zakończona

łącznie głosów: 1199