Po obraźliwym wpisie motorniczego dodatkowe szkolenia w GAiT

11 października 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Maciej Korolczuk
Najnowszy artukuł na ten temat

Mało pasażerów w komunikacji. ZTM stracił 5 mln zł w miesiąc

Kierowcy i motorniczy zatrudnieni w spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje będą przechodzić dodatkowe szkolenia dotyczące właściwego zachowania w mediach społecznościowych. To skutek wulgarnego posta jednego z motorniczych, jaki w ostatnim czasie pojawił się w internecie.Chodzi o wpis, który kilkanaście dni temu pojawił się na portalu Wykop. Post jest krótki, opatrzony zdjęciem wykonanym na pętli Zaspa przez osobę siedzącą za pulpitem motorniczego oraz podpisem: "Jadę Wam sp...ić".

Został opublikowany w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego i przez swoją niestosowną formę natychmiast wzbudził negatywne komentarze użytkowników serwisu. Motorniczemu zwracano uwagę nie tylko na niewłaściwy język, ale też używanie telefonu komórkowego w czasie pracy.

W komentarzu autor posta tłumaczył, że zdjęcie wykonał w czasie przerwy.

Ze swojej aktywności w internecie motorniczy musiał tłumaczyć się nie tylko przed internautami, ale także przed przełożonymi. Gdy informacja o "niewinnym" ale wystawiającym fatalne świadectwo firmie żarcie dotarła do władz spółki, wszczęto w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

- Postępowanie potwierdziło, że wpisu dokonał jeden z motorniczych. Za swoje zachowanie przeprosił. Przeprowadzona została z nim rozmowa dyscyplinująca, oczywiście zastosowane zostaną wobec niego także sankcje dyscyplinujące - mówi Anna Dobrowolska, rzecznik prasowy spółki GAiT. - Prowadzący pojazdy zobowiązani są do kulturalnego i uprzejmego zachowania wobec pasażerów. I nie ma przyzwolenia na zachowania niezgodne z tymi zasadami. Bardzo ważne są dla nas wzajemny szacunek, uprzejmość i życzliwość. Wpis o tym charakterze godzi w te wartości i podważa zaufanie pasażerów do kierowców i motorniczych. Niezależnie od intencji autora wpisu, jest on dalece niestosowny i nieakceptowalny.
Jak ustaliliśmy, w ramach zapobiegania tego rodzaju sytuacjom, GAiT poszerzy zakres szkoleń dla kierowców i motorniczych o obszar obejmujący zasady właściwego, kulturalnego zachowania w internecie i mediach społecznościowych.
Czy zdarza ci się zamieszczać niestosowne i wulgarne treści w internecie?
17%

tak, robię to regularnie

16%

od czasu do czasu

67%

nie, w sieci tylko pozornie jesteśmy anonimowi, używam więc kulturalnego języka

zakończona

łącznie głosów: 2419