Po pracy na imprezę

24 maja 2001 (artykuł sprzed 21 lat)
Od dziś policjanci będą mieli obowiązek zapewniać bezpieczeństwo tylko na imprezach masowych organizowanych w miejscach publicznych, skwerach, parkach i placach. Za pozostałe imprezy, które będą ochraniać organizatorzy będą musieli uiścić opłatę zgodnie z określonym cennikiem. Nowelizacja ustawy wprowadza zatem możliwość legalnego dorabiania do pensji po służbie. Do tej pory o tym, czy impreza będzie zaliczana do masowych decydowali organizatorzy, niejednokrotnie zaniżając dane w celu uniknięcia dodatkowych kosztów związanych z obsługą imprezy. Zmiany w ustawie określiły tym razem wyraźnie imprezę masową jako taką na której jest miejsce dla więcej niż tysiąc osób.

Ciekawym aspektem wprowadzanych zmian jest również walka wypowiedziana wandalom, którzy do tej pory bezkarnie niszczyli mienie publiczne przed, w czasie lub po imprezie, niejednokrotnie wprowadzając na imprezach zamęt i stwarzając niebezpieczeństwo dla pozostałych uczestników. Dodatkową karą ma być dla nich od teraz zakaz wstępu na imprezy masowe. Dopuściwszy się przestępstwa podczas trwania imprezy zamkną sobie wrota na wszystkie pozostałe. Gdy inni będą "pić piwko" i dobrze się bawić oni będą zobowiązani do stawienia się w tym czasie na komendzie policji.

Czy uda się ten przepis wprowadzić w życie i egzekwować - czas pokaże.
Na razie cieszą się policjanci z komercyjnego potraktowania (chociaż po południu) ich służby, cieszą się organizatorzy - bo policja zawsze wydaje się bardziej profesjonalną ochroną imprezy i ... martwią się agencje ochrony, które do tej pory w dużym stopniu z ochrony imprez się utrzymywali.

Opinie (13)

 • To normalna banditierka...

  I tak już gliny dorabiają po godzinach, tylko półlegalnie lub nielegalnie. Teraz bedą oficjalnie ochraniać nie tylko imprezy, ale także pewnie stać w burdelach na bramce lub w klubach, które należą do tych za którymi

  I tak już gliny dorabiają po godzinach, tylko półlegalnie lub nielegalnie. Teraz bedą oficjalnie ochraniać nie tylko imprezy, ale także pewnie stać w burdelach na bramce lub w klubach, które należą do tych za którymi "uganiaja się" w godz. 8-16.
  Pełna paranoja. Idealna pozywka dla rozwoju istniejącej już korupcji. Zamiast zapewnić jakąś kasę dla gliniarzy, wymysla się rozwiazania zastepcze i chore. Bedzie trzeba dopłacić glinom za to ,że wylegitymują meneli, którzy zaczepjali cię w parku. Jęsli oni więcej zapłacą to jeszcze dostaniesz w łeb na dokładkę. Może to jest przjaskrawione,ale mechanizm do takiego działania już jest.
  A. Lepper zorganizuje impreze masową i zatrudni stróżów porzadku. cha, cha.

  • 0 0

 • Podzielam...

  opinie przedmowcy - policja jest po to zeby zapewniac bezpieczenstwo spoleczenstwu w ramach obowiazku jaki naklada na nia ustawa - a co bedzie teraz ? ja pier....e - wole nie myslec - panstwo w panstwie - to jest chyba ewenement na skale swiatowa - szkoda tylko ze po raz kolejny w tak niepojetej rzeczy

  • 0 0

 • pewnie

  Zgadzam sie totalnie z przedmowcami . To jest totalny burdel , nie rozumie tylko na jaki h.... Polacy musza placic teraz podatek na policje , jak sie sama teraz moze uttrzymac .
  p.s.
  Pozdrowionka dla wszystkich !!!!!!!!!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.