Poturbowała kierowcę za rachunek na 16 zł

11 maja 2022, 13:45
as
Pijana 39-latka noc spędziła na izbie wytrzeźwień. Więcej zdjęć (1)

Pijana 39-latka noc spędziła na izbie wytrzeźwień.

fot. policja

Pijana 39-latka noc spędziła na izbie wytrzeźwień.

fot. policja

Wiadomo, że prawie wszystko drożeje i każdą złotówkę warto oglądać dwa razy przed wydaniem, ale czy 16 zł za kurs taksówką to rzeczywiście tak dużo?W minioną niedzielę pewna 39-latka zamówiła w Gdańsku kurs taksówką. Podróż odbyła się bez przeszkód, rachunek w miejscu docelowym nie był duży, wynosił bowiem 16 zł.

Mimo to, gdy pasażerka usłyszała, że musi tyle zapłacić, wpadła w furię. Nie tylko odmówiła zapłaty, ale i wdała się w szarpaninę z taksówkarzem.

Była na tyle krewka, że kierowcy wyłamała kciuk. Na tym nie poprzestała, bo uszkodziła także zewnętrzne lusterka samochodu.

Nie cena, lecz promile. Konkretnie: 2,5Co sprawiło, że pasażerka zareagowała tak gwałtownie? Prawdopodobnie jednak nie cena, lecz to, że kobieta była kompletnie pijana. Po wszystkim okazało się, że kobieta ma w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Traf chciał, że świadkami agresywnego zachowania pasażerki było dwoje policjantów po służbie. W czasie ich interwencji kobieta była agresywna, nie wykonywała poleceń policjantów, dlatego funkcjonariusze użyli wobec niej środków przymusu bezpośredniego.

Poważne zarzuty dla krewkiej pasażerki- Kobieta spowodowała uszkodzenie ciała kierowcy trwające powyżej siedmiu dni. Do tego urwała dwa lusterka w taksówce, powodując straty na ponad 1 tys. zł - wylicza podinspektor Magdalena Ciska z gdańskiej policji.
Ponieważ badanie wykazało, że kobieta jest pijana, noc spędziła w pogotowiu socjalnym dla osób nietrzeźwych.

Krewka pasażerka została zatrzymana, przesłuchana i usłyszała zarzuty spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu oraz zniszczenia mienia. Grozi jej za to do pięciu lat więzienia.
Czy odmówiła(e)ś kiedyś zapłaty za kurs taksówką?
13%

tak, ponieważ kierowca próbował mnie oszukać

2%

tak, bo też była(e)m pod wpływem

2%

zdarzyło się, że zabrakło mi pieniędzy

83%

nie, nigdy nie była(e)m w takiej sytuacji

zakończona

łącznie głosów: 2676

as

Opinie wybrane


wszystkie opinie (160)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.