stat

Zaginiona 39-latka wróciła do domu

3 maja 2019, 20:00
Patsz
aktualizacja:22:39 (3 maja 2019)

Gdańscy policjanci kilka godzin poszukiwali 39-letniej gdańszczanki. Wyszła z domu w piątek o godz. 14 i bliscy stracili z nią kontakt. Funkcjonariusze przyznają, że jej życie i zdrowie mogło być zagrożone, stąd szybkie działania. Kobieta wróciła do domu.Aktualizacja 22.38. Kobieta wróciła wieczorem do domu. Skąd pośpiech policjantów w poszukiwaniach?

- Szybka decyzja o publikacji wizerunku kobiety oraz zakwalifikowanie poszukiwań na poziom pierwszy wiązało się z tym, że policjanci zdobyli informację o tym, że może być zagrożone jej życie i zdrowie - tłumaczy Karina Kamińska, nie zdradzając więcej szczegółów sprawy.

Rysopis


  • Zaginiona kobieta ma około 153 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała i brązowe oczy.

  • Nosi krótkie włosy - około 10 cm w rudym/pomarańczowym kolorze.

  • Na szyi ma bliznę pooperacyjną i tatuaż na palcu u prawej dłoni oraz na lewym przedramieniu.


Z relacji najbliższych wynika, że w piątek - dniu zaginięcia - kobieta mogła mieć na sobie wiosenną granatową pikowaną kurtkę, czarne lub granatowe dżinsy i buty koloru białego - typu trampek na tzw. platformie.

- Komendant komisariatu przy ul. Białej zdecydował o alarmie dla policjantów wszystkich pionów, którzy szukają kobiety. Policjanci sprawdzają placówki medyczne, dworce, przystanki komunikacji miejskiej, parki. Informacje przekazano również do jednostek ościennych oraz służb m.in. takich jak SOK, straż miejska. Wizerunek kobiety policjanci przekazali także do korporacji taksówkarskich w mieście - informuje Karina Kamińska z KMP w Gdańsku.

Patsz