stat

Policyjne żniwo podczas nielegalnych wyścigów w Oliwie

7 września 2018, 12:00
Arnold Szymczewski

Nielegalne wyścigi odbywają się na al. Grunwaldzkiej co czwartek wieczór. Materiał sprzed kilku tygodni.

Dziewięć mandatów, pięć wniosków o ukaranie do sądu, trzy zatrzymane dowody rejestracyjne, 27-letnia kobieta ukarana za prowadzenie pojazdu z cofniętymi uprawnieniami i odholowany motocykl bez układu wydechowego - to żniwo działań policji podczas cotygodniowych, nielegalnych wyścigów samochodowych na al. Grunwaldzkiej między Oliwą i Wrzeszczem.Nie jest tajemnicą, że co czwartek wieczorem w okolicach Hali Oliviazobacz na mapie Gdańska odbywają się nielegalne wyścigi samochodowe. Pisaliśmy o nich wielokrotnie: raz pisząc o policyjnych interwencjach, innym razem o ich braku. Policjanci pojawiają się w tym miejscu regularnie, choć wielu mieszkańców uważa, że za rzadko.

W czwartek wieczorem jednak się pojawili i od razu zebrali spore żniwo, bo wielu kierowców szykujących się do udziału w wyścigach miało niesprawne auta lub inne przewiny na koncie.

Czytaj także: Nocne wyścigi w Oliwie. Policja bezradna

- Podczas akcji policjanci skontrolowali 23 kierujących, którzy najprawdopodobniej chcieli wziąć udział w wyścigach. Funkcjonariusze zweryfikowali ich stan trzeźwości i sprawdzili wyposażenie ich samochodów oraz wymagane dokumenty - mówi nadkom. Magdalena Ciska, Z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

18 kierowców złamało przepisy ruchu drogowegoKierowców ukarano za:

  • niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych,

  • przekroczenie dozwolonej prędkości,

  • niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa,

  • kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie,

  • brak dokumentów.


- W czasie działań policjanci nałożyli na kierowców dziewięć mandatów karnych oraz skierowali pięć wniosków o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali trzy dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów i jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/ h w obszarze zabudowanym - informuje Magdalena Ciska.
Podczas czwartkowych działań w Oliwie policjanci odholowali też motocykl bez układu wydechowego - jego właścicielem był 21-latek z Gdańska.

- Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali także 27-letnią mieszkankę Gdańska. Jak się okazało, kobieta kierowała volkswagenem pomimo, iż decyzją administracyjną z marca br. miała cofnięte uprawnienia do kierowania . Za niestosowanie się do tej decyzji 27-latece grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności - kończy Magdalena Ciska.
Czy wiedziałe(a)ś, że w Oliwie co tydzień organizowane są nielegalne wyścigi?
24%

nie, nie wiedziałe(a)m o tym

47%

coś mi się obiło o uszy

11%

raczej tak, nawet byłe(a)m raz

18%

tak, chodzę tam regularnie

łącznie głosów: 3501