Policyjny pies odnalazł skradzione zabawki

10 listopada 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
piw

Jest owczarkiem niemieckim, wabi się Iman i od pięciu lat pracuje w policji. Jest ekspertem w tropieniu, co udowodnił, znajdując skradzione z magazynu zabawki dla dzieci.Zaczęło się od zgłoszenia, że ktoś włamał się do magazynu jednego z gdyńskich sklepów dziecięcych. Złodzieje wypchnęli okno i weszli przez nie do pomieszczenia wypełnionego zabawkami, ubrankami i innymi akcesoriami dla dzieci.

Na miejsce, poza policjantami zabezpieczającymi ślady, ściągnięto także przewodnika z policyjnym psem Imanem, ekspertem od tropienia.

- Pod ścianą z wyłamanym oknem pies służbowy podjął trop i przeszedł około 50 m wzdłuż ściany budynku do płotu ogrodzenia. Następnie skręcił w zarośla i przeszedł nimi około 100 m. Iman zaprowadził swojego przewodnika do podstawy nasypu kolejowego, przeszedł wzdłuż niego około 20 m, po czym usiadł i zakończył tropienie, wskazując gęste zarośla - mówi Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
W krzakach przewodnik psa zauważył dwie torby podróżne oraz dwie torby budowlane. W środku były nie tylko zabawki dla dzieci, ale też sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia i klucze nasadowe.

Dość szybko okazało się, że wszystko poza zabawkami pochodzi z magazynu innego sklepu znajdującego się w tym samym budynku. Sprzęt odnaleziono, zanim właściciel w ogóle zgłosił kradzież.

Złodziei albo ktoś spłoszył i uciekli, pozostawiając łup w krzakach, albo też zostawili tam torby celowo, aby "odebrać je" w późniejszym terminie, np. przyjeżdżając po nie samochodem. Wszystkie skradzione przedmioty oddano właścicielom.
Trzymasz w domu jakieś zwierzę?
31%

tak, nawet kilka

38%

jedno

31%

nie, żadnego

zakończona

łącznie głosów: 1825

piw

Opinie (59) 3 zablokowane

 • to był na pewno śnięty Mikołaj (1)

  brawo pies! :-)

  • 111 1

  • Te klocki to ona jedną nozdrzą namierzy.

   • 1 0

 • Policja tak rzadko znajduje skradzione rzeczy,

  że to zasługiwało na artykuł.

  • 145 11

 • Znaczy się ma dobry węch czyli jest negatywny :D

  • 111 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.