Pomóż ustalić tożsamość przestępcy seksualnego

14 czerwca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Rafał Borowski

Gdańska policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który jest podejrzewany o przestępstwo na tle seksualnym. W tym celu publikujemy portret pamięciowy i nagranie z monitoringu, na którym utrwalono jego wizerunek. Stróże prawa zapewniają ewentualnym informatorom pełną anonimowość.Komisariat IV Policji przy ul. Kaprów 14 w Gdańsku prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa śledztwo w sprawie "czynu o podłożu seksualnym", do którego doszło w czwartek 8 czerwca. Ze względu na dobro osoby pokrzywdzonej, stróże prawa nie chcą ujawniać żadnych szczegółów śledztwa.

Policjantom udało się ustalić wizerunek mężczyzny, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest sprawcą przestępstwa. Niestety, dotychczas nie udało się ustalić jego personaliów. W związku z tym, prokurator wydał zgodę na opublikowanie portretu pamięciowego oraz nagrania, na którym widać poszukiwanego mężczyznę.

- Mężczyzna jest w wieku 25-28 lat, wzrostu ok. 170-180 cm, sylwetka szczupła, włosy do ramion, oczy niebieskie. W dniu zdarzenia ubrany był w zielony t-shirt, spodnie do uda białe w hawajskie wzory, na stopach miał klapki - wylicza asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Wszystkie osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o udanie się do wspomnianego wcześniej Komisariatu IV Policji w Gdańsku.

Informacje można także przekazać telefonicznie, dzwoniąc na dostępny przez całą dobę numer oficera dyżurnego (58) 521-14-22 lub na numer policjanta prowadzącego sprawę (58) 521-14-21 albo po prostu zgłaszając się do najbliższej jednostki policji.

Wszystkim osobom, które się zgłoszą, policjanci zapewnią pełną anonimowość.
Nagranie udostępnione przez organy ściagania
Na nagraniu rozpoznajesz znajomego, co robisz?
52%

informuję o tym policję

9%

ostrzegam go, że jest poszukiwany

8%

próbuję go przekonać, żeby sam się ujawnił

23%

to zależy od tego, za co jest poszukiwany i jak dobrze go znam

8%

nic nie robię, to nie moja sprawa

zakończona

łącznie głosów: 1392