Ponad 1 mln zł na bezpieczne Karwiny

26 sierpnia 2021, 7:00
neo
Na przejściu przy ul. Brzechwy doszło już do kilku potrąceń pieszych. Dlatego zostanie wyniesione i nawet ci kierowcy, którzy nie chcą, będą musieli tu zwolnić. Więcej zdjęć (1)

Na przejściu przy ul. Brzechwy doszło już do kilku potrąceń pieszych. Dlatego zostanie wyniesione i nawet ci kierowcy, którzy nie chcą, będą musieli tu zwolnić.

fot. Dzielnice Gdyni

Na przejściu przy ul. Brzechwy doszło już do kilku potrąceń pieszych. Dlatego zostanie wyniesione i nawet ci kierowcy, którzy nie chcą, będą musieli tu zwolnić.

fot. Dzielnice Gdyni

Wyniesione przejścia dla pieszych, dodatkowe oświetlenie, bezpieczniejsze chodniki w drodze do szkoły, przychodni i przedszkola. Gdynia wyda ponad 1,1 mln zł na poprawę bezpieczeństwa pieszych na KarwinachMapka, mimo że najtańsza oferta w przetargu przekroczyła planowany budżet.Na zmiany na Karwinach Gdynia chciała przeznaczyć 1 028 158,14 zł brutto. Najniższa z ofert, przedstawiona przez firmę HYDRO-MAG, opiewa natomiast na 1 118 330,71 zł brutto. Zdecydowano się ją jednak zaakceptować. Wykonawca ma 17 tygodni na wykonanie prac.

- W postępowaniu złożono dwie oferty, z których korzystniejsza nieznacznie przekroczyła zaplanowany budżet. Zdecydowaliśmy o jego zwiększeniu, by zrealizować inwestycję już teraz. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, w drodze do szkoły i do domu jest dla nas priorytetem - wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Co się zmieni na KarwinachW ramach inwestycji powstaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych:

Planowana jest też budowa oświetlenia na ul. Staffa - od skrzyżowania z ul. Kruczkowskiego do skrzyżowania z ul. Nałkowskiej. Powstaną również nowe chodniki przed budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2.

Inwestycja jest połączeniem projektu z budżetu obywatelskiego, środków Rady Dzielnicy oraz z miejskiego budżetu, dzięki czemu uda się przeprowadzić kompleksowe zmiany.

Szczególnie ważne jest uspokojenie ruchu na skrzyżowaniu ul. Nałkowskiej, Korzennej i Gojawiczyńskiej. To miejsce łączące Karwiny I i II oraz droga do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Staffa i do przychodni, a także przedszkola, przystanku PKM i osiedlowych sklepów.

Wyniesione przejście na ul. Brzechwy pomiędzy Karwinami II i III prowadzi natomiast do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 oraz Przedszkola Samorządowego nr 6. Dochodziło tu w ostatnich latach do co najmniej kilku potrąceń pieszych.
Czujesz się bezpiecznie jako pieszy w swojej dzielnicy?
29%

tak, zawsze

40%

różnie, są miejsca, gdzie bywa groźnie

31%

nie, trzeba wszędzie uważać

zakończona

łącznie głosów: 422

neo

Opinie wybrane


wszystkie opinie (77)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.