Ponad 300 tys. zł na budowę placu zabaw dla dorosłych

5 sierpnia 2020, 15:30
as

Wysokie huśtawki, leżanka obrotowa, hamak czy ścieżka na taśmie - takie atrakcje pojawią się na pierwszym w Gdańsku placu zabaw dla dorosłych w parku ReaganaMapka. Najtańsza z czterech ofert opiewa na 339 tys. zł, czyli o 13 tys. więcej, niż zakładał budżet. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, będzie on miał cztery miesiące na uporanie się z budową.Na pomysł utworzenia pierwszego w Gdańsku placu zabaw dla dorosłych wpadł jeden z mieszkańców, który zgłosił projekt do zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Celem projektu, oszacowanego na 350 tys. zł, jest stworzenie miejsca dla osób dorosłych do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

- Projekt ten nikogo nie wyklucza, ma to być miejsce wypoczynku dla dużych i małych, miejsce integracji międzypokoleniowej. Mieszkańcy Gdańska będą mieli możliwość relaksu, odreagowania stresu, przeżycia odrobiny dziecięcego szaleństwa. Ma to być przyjazne i bezpieczne miejsce do zabawy, rekreacji i odpoczynku dla dzieci, rodziców i dziadków - czytamy w opisie projektu.

Cztery firmy chcą zbudować plac zabaw dla dorosłych5 sierpnia poznaliśmy oferty na realizację tego zadania. Do przetargu zgłosiło się czterech wykonawców.
  • Zakład Budowlany Rafał Lehmann - 339 772, 25 złotych
  • Educarium Sp.z.o.o - 376 500 zł
  • Active Line - 386 179, 39 zł
  • FB-JELCZ Sp. z o.o - 438 942, 91 zł

DRMG oszacowała koszt budowy na 326 tys. złotych. Co oznacza, że najkorzystniejsza oferta jest o 13 tys. zł wyższa, niż zakładał budżet.

Na placu, oprócz standardowej infrastruktury, jak: ławki, stojaki na rowery czy kosze na śmieci, pojawi się m.in. hamak, obrotowy leżak, dwie duże huśtawki o wysokości 4,7 m oraz specjalna taśma o długości 8 m do chodzenia nad ziemią.

Projekt zakłada także m.in. wykonanie ścieżki dla pieszych, montaż 49 ledowych lamp czy zasadzenie nowego trawnika.

Prace mają potrwać cztery miesiące od dnia podpisania umowy.
Będziesz korzystał(a) z oferty placu zabaw dla dorosłych?
50%

tak, od dawna brakowało takiego miejsca

32%

trudno powiedzieć, może przy okazji, gdy będę w okolicy

18%

nie, wolę inne formy aktywności

zakończona

łącznie głosów: 3021

as