Poranny paraliż obwodnicy po serii stłuczek

14 stycznia 2021, 10:35
Maciej Korolczuk
aktualizacja:11:32 (14 stycznia 2021)

Pięć kolizji z udziałem siedmiu pojazdów sparaliżowało w czwartkowy poranek ruch na gdyńskim odcinku Obwodnicy Trójmiasta. W stłuczkach nikomu nic się nie stało, ale kierowcy utknęli w kilometrowych korkach. Korek w kierunku Gdańska odpuścił dopiero przed południem.O wszystkich zdarzeniach na trójmiejskiej obwodnicy informowaliśmy - dzięki naszym czytelnikom - w Raporcie z Trójmiasta.

Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce tuż przed godz. 6:00, gdy na lewym pasie między Chwarznem a Karwinami ciężarówka wpadła w poślizg i uderzyła w bariery energochłonne. Następnie ciągnik siodłowy z naczepą "się złamał" i częściowo zablokował przejazd w kierunku Gdańska.

Śliska nawierzchnia i opady śniegu sprawiły kłopoty nie tylko kierowcom samochodów ciężarowych. W czasie porannego szczytu na gdyńskim odcinku obwodnicy doszło też do pięciu innych kolizji z udziałem sześciu samochodów osobowych. W większości - jak mówią gdyńscy policjanci - powodem było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

- Łącznie odnotowaliśmy pięć zdarzeń z udziałem sześciu osobówek i jednego pojazdu ciężarowego. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Nie było też osób poszkodowanych - mówi asp. szt. Łukasz Grzyb z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Większość uszkodzonych pojazdów została już usunięta z jezdni. Przed południem udało się też udrożnić fragment jezdni przed Chwarznem w kierunku Gdańska.Zmieniłe(a)ś opony na zimowe przed sezonem?
72%

tak, zawsze to robię

12%

nie, bo zakładałe(a)m, że zimy nie będzie

16%

nie, bo mam opony całoroczne

zakończona

łącznie głosów: 2557

Opinie wybrane


wszystkie opinie (221)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.