stat

Pościg i obława policji na Przeróbce

4 października 2019, 11:10
Maciej Korolczuk
Najnowszy artukuł na ten temat

Wyprzedził radiowóz, stracił prawo jazdy

Policyjny pościg za kierowcą mercedesa, zakończony w wiacie śmietnikowej przy ul. Lenartowicza na Przeróbce, miał miejsce w czwartek wieczorem. Mężczyźnie udało się uciec, ale policjanci twierdzą, że jego zatrzymanie jest kwestią czasu.O scenach rodem z amerykańskich filmów, jakie odegrały się w czwartek wieczorem na Przeróbce w Gdańsku, poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Janusz - czytelnik
Wypadek na Przeróbce przy ul. Lenartowicza, jeden z samochodów "zaparkował" w śmietniku przy bloku 13.


- Szukają kierowcy, zatrzymują inne auta na parkingu i pytają. Stoją również pod blokiem i przeszukują mieszkanie - pisał jeden ze świadków w naszym Raporcie.
Pościg rozpoczął się po godz. 20, w czasie gdy mierzyli prędkość w tunelu pod Martwą Wisłą. Chcieli tam zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 65 km/h.

Według relacji świadków za uciekającym kierowcą mercedesa ruszyli policjanci, najpierw nieoznakowanym pojazdem, a następnie dołączyło do niego kilka radiowozów. Kierowca nie reagował na sygnały policjantów i łamiąc przepisy ruchu drogowego, uciekał ulicami Przeróbki.

- Kierowca pomimo wyraźnie dawanych mu przez policjantów sygnałów świetlno-dźwiękowych przyspieszył, minął zatokę kontrolną i zaczął uciekać - relacjonuje Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Policjanci ruszyli za nim w pościg.
Pościg zakończył się przy ul. Lenartowicza 13, gdy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w wiatę śmietnikową.

Mimo to policjantom nie udało się go zatrzymać, bo kierowca porzucił auto i uciekł pieszo. Podczas pościgu nikomu nic się nie stało.

Wkrótce na miejscu kolizji pojawił się technik kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo-śledcza.


- Zabezpieczono porzucony samochód, wykonano oględziny i zabezpieczono ślady. Na miejscu pracował również przewodnik z psem tropiącym. Policjanci sprawdzają i zabezpieczają monitoring, i ustalają tożsamość kierowcy mercedesa. Jego zatrzymanie jest kwestią czasu - dodaje Kamińska.
To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnich dniach na ulicach Gdańska. W ubiegłą niedzielę, 29 września, na Armii Krajowej w centrum Gdańska policjanci musieli oddać kilka strzałów w opony samochodu, by zatrzymać uciekającego kierowcę volkswagena. Aby ominąć ustawioną na skrzyżowaniu blokadę, mężczyzna zjechał na torowisko tramwajowe, a wcześniej próbował przejechać policjanta.
Jak zachowujesz się podczas kontroli drogowej przez policjantów?
25%

zawsze się denerwuję

48%

zachowuję spokój

14%

różnie z tym bywa, zależy, czy mam coś na sumieniu

13%

nigdy nie miałem żadnej kontroli

zakończona

łącznie głosów: 1527