Postęp prac przy poszerzaniu Kartuskiej

27 listopada 2020, 7:00
szym
Najnowszy artukuł na ten temat

Dlaczego stanęła rozbudowa Kartuskiej?


Trwa rozbudowa ul. KartuskiejMapka w Gdańsku, na odcinku od ul. OtomińskiejMapka do ul. Nowatorów.Mapka. Drogowcy zaczęli właśnie kolejny etap inwestycji. Roboty drogowe idą zgodnie z harmonogramem i zakończyć się mają w listopadzie 2021 roku. Całość prac kosztuje 37 mln złotych.Przypomnijmy: rozbudowa ul. Kartuskiej obejmuje odcinek liczący ok. 1,2 km od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów. Choć jak na razie trwające prace wpływają negatywnie na płynność ruchu w okolicy, po zakończeniu inwestycji sytuacja ma się poprawić.

Po przebudowie, na wspomnianym odcinku, kierowcy będą bowiem mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Ponadto zostaną wybudowane nowe chodniki, oświetlenie, a na fragmencie także droga rowerowa.

Rozbudowa ul. Kartuskiej trwa od sierpnia. Jakie prace są obecnie prowadzone?

- Na ul. Fabrycznej rozpoczęto prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Na ul. Nowej Inżynierskiej kontynuowane są prace brukarskie, trwa budowa instalacji teletechnicznej. Ponadto wykonywane są nasypy pod chodniki i drogę rowerową przy rondzie północnym Nowej Inżynierskiej. Na ul. Kartuskiej, na odcinku od ul. Otomińskiej do Nowej Inżynierskiej, budowana jest kanalizacja sanitarna - wylicza Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Inwestycja za ponad 37 mln złotychWykonawcą robót na ul. Kartuskiej jest firma Kruszywo. Zgodnie z harmonogramem prace zakończą się w listopadzie 2021 r., a ich koszt to ponad 37 mln złotych. Inwestycja otrzymała również finansowanie z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 13,5 mln zł.
Tak wyglądały roboty na Kartuskiej we wrześniu.
Czekasz na zakończenie rozbudowy Kartuskiej?
42%

tak, bo to moja stała trasa

26%

tak, bo roboty powodują korki także w innych miejscach

32%

nie, bo rzadko tam bywam

zakończona

łącznie głosów: 806

szym