Poszukiwania Iwony Wieczorek: koparka w parku Reagana

15 września 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Arnold Szymczewski
Najnowszy artukuł na ten temat

Koniec poszukiwań Iwony Wieczorek


Na terenie parku Ronalda Reagana policja wciąż poszukuje zaginionej Iwony Wieczorek i podchodzi do sprawy wyjątkowo poważnie - w piątek od samego rana ruszyły prace odkrywkowe przy użyciu koparek.4 września pisaliśmy, że policja wznowiła poszukiwania zaginionej siedem lat temu Iwony Wieczorek. Na teren poszukiwań wyznaczono 14 hektarowy park Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska. Przez ponad 10 dni kilkudziesięciu policjantów przeczesywało teren przy użyciu specjalistycznych sprzętów m.in. georadaru i wykrywaczy metalu.

Czytaj więcej o zaginięciu Iwony Wieczorek

W piątek rano policja zdecydowała o wprowadzeniu na teren parku w pobliżu wejścia na plażę nr 60 zobacz na mapie Gdańska koparki, która posłuży podczas prac odkrywkowych. To kolejny etap poszukiwań.- Obszar parku Ronalda Reagana ma 14 hektarów powierzchni, która została podzielona na trzy strefy. W każdej z tych stref mamy do sprawdzenia kilkadziesiąt sektorów, do tej pory sprawdziliśmy ich 25 przy użyciu georadaru. Od dzisiaj wykorzystujemy koparkę, która może poruszać się w trudnym terenie. Miejsca te zostały wytypowane na podstawie anomalii, które pojawiły się na georadarze lub zostały wskazane przez psy służbowe wyspecjalizowane w szukaniu zwłok - mówił Michał Sienkiewicz z biura prasowego KWP w Gdańsku.


Policja dziesięć dni temu udostępniła niepublikowane dotychczas nagranie z monitoringu. Widać na nim mężczyznę z ręcznikiem. Tego samego, który szedł feralnej nocy za Iwoną Wieczorek. Jest on jedną z niewielu osób, które do dzisiaj nie zgłosiły się na komisariat, a były widoczne na nagraniach.

Sądzisz, że sprawa Iwony Wieczorek zostanie w końcu wyjaśniona?
31%

tak, myślę, że nastąpi to wcześniej niż się wiele osób spodziewa

24%

tak, ale miną jeszcze lata, zanim do tego dojdzie

45%

nie, ta sprawa pozostanie niewyjaśniona

zakończona

łącznie głosów: 2952