Poszukiwany 13 listami gończymi wpadł z bronią i amunicją

21 września 2020, 21:00
piw

Broń palna, kilka magazynków, kilkadziesiąt sztuk amunicji różnego kalibru, ponad 400 sztuk łusek, elementy składowe innych broni oraz urządzenia i narzędzia służące do wykonywania i modyfikacji broni - taki arsenał znaleziono w mieszkaniu, w którym ukrywał się 34-latek poszukiwany 13 listami gończymi i nakazami zatrzymania.Kryminalni z Gdańska od kilku miesięcy pracowali nad sprawą 34-latka. Był on poszukiwany m.in. za liczne oszustwa oraz przestępstwa narkotykowe. Był też prawomocnie skazany na trzy lata więzienia przez sąd w Raciborzu. Ukrywał się jednak przed policją, a z ustaleń śledczych wynikało, że ukrywa się właśnie w Gdańsku.

- Policjanci sprawdzili wiele miejsc, gdzie mężczyzna mógł się ukrywać i zweryfikowali szereg informacji, aby odnaleźć poszukiwanego. W ostatnich dniach ustalili, że mężczyzna ukrywa się w jednym z mieszkań na Chełmie - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Kiedy kryminalni weszli do wytypowanego wcześniej mieszkania, faktycznie znaleźli tam 34-latka. Nie spodziewali się jednak, że znajdą tam także prawdziwy arsenał. Policjanci zabezpieczyli w środku m.in. broń palną, kilka magazynków, kilkadziesiąt sztuk amunicji różnego kalibru, ponad 400 sztuk łusek, elementy składowe innych broni oraz urządzenia i narzędzia służące do wykonywania broni, a także jej przerabiania.

- Zabezpieczone przedmioty trafiły do biegłego sądowego z zakresu balistyki, a ekspertyza wykazała, że jest to broń oraz amunicja ostra, na której posiadanie jest wymagane pozwolenie. Zatrzymany 34-latek usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz nielegalnego wyrobu amunicji - mówi Chrzanowski.
Za posiadanie i wytwarzanie broni 34-latkowi grozi do 10 lat za kratkami. Na razie jednak i tak trafił do zakładu karnego, gdzie odsiedzieć musi trzy lata za oszustwa oraz uprawę marihuany.
Znasz kogoś, kto ukrywa się albo ukrywał przed policją?
15%

znam osobę, która aktualnie się ukrywa

10%

znam osobę, która kiedyś się ukrywała

5%

podejrzewam, że znam taką osobę, ale nie wiem, czy aktualnie się ukrywa

70%

nie, nie znam nikogo takiego

zakończona

łącznie głosów: 1107

piw