Powstanie park muzyczny z instrumentami do grania

18 września 2021, 9:00
Ewelina Oleksy
Najnowszy artukuł na ten temat 121 inwestycji do wykonania w dwa lata

Będą w nim m.in. bębny do grania na siedząco, cymbały i dzwony rurowe. Wszystko w otoczeniu kwiatów, jakie zostaną zasiane na łące. Miasto szuka właśnie wykonawcy, który ten projekt przeniesie z papieru do rzeczywistości i stworzy "kwietny park muzyczny" na SuchaninieMapka.Pomysł budowy kwietnego parku muzycznego został wybrany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska właśnie ogłosiła przetarg na realizację tego zadania.

- Kwietny park muzyczny będzie ogólnodostępną zieloną przestrzenią rekreacyjno-edukacyjną oraz miejscem integracji mieszkańców. Łąka kwietna stanowić będzie otoczenie dla istniejących ciągów pieszych. Spacerujący będą mogli zachwycać się kolorami i zapachem kwiatów. Rozlokowane wzdłuż ścieżek, odporne na warunki atmosferyczne parkowe instrumenty muzyczne (ksylofon, dzwony rurowe, floor piano) pozwolą na wspólną zabawę z rytmami i brzmieniami. Każdy będzie miał okazję dowiedzieć się, w jak różnorodny sposób można wydobyć dźwięk, a tablice informacyjne przy każdym instrumencie pozwolą nabyć wiedzę muzyczną - opisują projekt jego wnioskodawcy.
Czytaj też:

Zamiast mieszkaniówki powstanie duży Park PołudniowyDodatkowo teren zostanie wyposażony w kostki drewniane lub kamienne, lampy ogrodowe, kosze na śmieci. Kwietny park muzyczny powstanie na zaniedbanym obecnie terenie między ul. Kurpińskiego a CzajkowskiegoMapka. Dokładniej - chodzi o teren zielony między ogrodzeniem Przedszkola nr 73 a ogrodzeniem parkingu Spółdzielni Mieszkaniowej Suchanino.

Może być gotowy jeszcze w tym roku- Ogłosiliśmy przetarg na realizację tego zadania. Oferty można składać do 1 października. Realizacja ma potrwać 7 tygodni od daty podpisania umowy - informuje DRMG.
Wniosek złożony do Budżetu Obywatelskiego przewiduje, że koszt projektu i budowy parku wyniesie 180 tys. zł. Ostateczną cenę poznamy jednak po rozstrzygnięciu przetargu. Koszt opracowania dokumentacji projektowej to niecałe 11 tys. zł.
Jeśli nie będzie żadnych komplikacji, nowy park muzyczny powinien być gotowy jeszcze przed końcem tego roku.

Podobne parki są już w innych miastachParki muzyczne działają już w innych miastach. W 2019 r. otwarto go w Szczecinku. Tam, podobnie jak w Gdańsku, inwestycja wygrała Budżet Obywatelski. W Bydgoszczy od kilku lat korzystać można z muzycznego placu zabaw.

Szukasz mieszkania na Suchaninie? Sprawdź oferty

Sprzedam słoneczne dwustronne mieszkanie
499 000 zł
Sprzedam słoneczne dwustronne mieszkanie
Gdańsk, Suchanino
Mieszkanie po remoncie 42 m. dwa pokoje, słoneczny balkon, piwnica
490 000 zł
Mieszkanie po remoncie 42 m. dwa pokoje, słoneczny...
Gdańsk, Suchanino
Klimatyczne mieszkanie z niesamowitym widokiem!
570 000 zł
Klimatyczne mieszkanie z niesamowitym widokiem!
Gdańsk, Suchanino
Chciał(a)byś mieć taki park w swojej dzielnicy?
56%

tak, podoba mi się ten pomysł

13%

trudno powiedzieć, zależy, jak to będzie wyglądać w rzeczywistości

31%

nie, nie widzę takiej potrzeby

zakończona

łącznie głosów: 958

Opinie wybrane


wszystkie opinie (119)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.