Pożar auta w tunelu pod Forum Gdańsk

12 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Borowski
aktualizacja:19:21 (12 sierpnia 2019)

Ok. godz. 17:30, w tunelu w ciągu ul. Nowe Podwale Grodzkie zobacz na mapie Gdańska w centrum Gdańska zapalił się samochód osobowy. Na miejsce szybko dojechały zastępy straży pożarnej, które gaszą płomienie. Z powodu zdarzenia ewakuowano klientów i pracowników centrum handlowego Forum Gdańsk, które znajduje się nad zamkniętym tunelem.

Aktualizacja, godz. 19:20. Sytuacja się normuje. Pomieszczenia są już przewietrzone. Strażacy wpuszczają pierwsze osoby do środka.

Aktualizacja, godz. 18:52. W budynku cały czas trwa akcja strażników. Do środka wciąż nie można wchodzić, nawet po to, by zabrać samochód z parkingu.Ok. godz. 17:30, nad centrum Gdańska pojawił się gęsty słup czarnego dymu. Strażacy potwierdzili doniesienia naszych czytelników - to efekt pożaru samochodu osobowego, który zapalił się w tunelu w ciągu ul. Nowe Podwale Grodzkie, czyli na drodze przebiegającej wzdłuż torów kolejowych i pod centrum handlowym Forum Gdańsk.

Zobacz film czytelnika z okolic miejsca pożaru
- Płonie samochód osobowy, więc pożarowi towarzyszy spore zadymienie. Na miejscu jest 8 zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza wciąż trwa. Nie stwierdziliśmy osób poszkodowanych. Więcej szczegółów będę mógł podać po zakończeniu akcji gaśniczej - informował na bieżąco oficer dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa.
W związku ze zdarzeniem zamknięty został nie tylko tunel, ale przeprowadzono również ewakuację klientów i pracowników Forum Gdańsk.