stat

Pożar aut na policyjnym parkingu

17 maja 2019, 10:30
piw

Kilka samochodów spaliło się w nocy na policyjnym parkingu pod estakadą w ciągu ul. Rakoczego zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Policjanci nie wykluczają, że dojść mogło do podpalenia.O pożarze poinformowali nas po godz. 1 w nocy czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Auta paliły się na parkingu, na który trafiają pojazdy zarekwirowane przez policję (np. pijanym kierowcom).

Parkingiem tym zarządza jednak nie policja, a firma zewnętrzna, która wygrała stosowny przetarg.

- Około godziny pierwszej w nocy policjanci zostali powiadomieni o akcji gaśniczej prowadzonej przez strażaków na parkingu strzeżonym przy ul. Rakoczego. Według informacji uzyskanych przez oficera dyżurnego, spaleniu i częściowemu nadpaleniu uległo sześć zaparkowanych tam samochodów - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Na miejsce pojechali od razu policjanci, także ci z grupy dochodzeniowo-śledczej. Pojawił się tam też technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady.

- Policjanci będą również wykonywali oględziny z biegłym z zakresu pożarnictwa. Jego opinia będzie niezbędna do określenia przyczyn tego zdarzenia. Sprawdzamy, czy zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Nie wykluczamy, że mogło dojść do podpalenia - dodaje Kamińska.

piw