Prace na pętli w Oliwie. Tymczasowa zmiana tras pięciu linii tramwajowych

7 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Krzysztof Koprowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Mało pasażerów w komunikacji. ZTM stracił 5 mln zł w miesiąc

Pasażerów komunikacji miejskiej w Gdańsku czeka kolejna niedziela utrudnień w kursowaniu tramwajów. Po tym, jak w sierpniu tramwaje nie jeździły na Siedlce i Piecki-Migowo, tym razem zostanie wstrzymany ruch między pętlami Strzyża PKM a Oliwa. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa.Przyczyną wstrzymania ruchu tramwajowego w niedzielę, 8 września, są zaplanowane roboty torowe na oliwskiej pętli.

- Prace będą miały charakter odbiorowo-porządkowy i należeć będą do nich m.in. ułożenie przejazdu czy profilacja toru. Ze względu na fakt, że roboty z powodu hałasu mogą być uciążliwe dla mieszkańców, zostaną przeprowadzone w dzień, a nie w nocy - tłumaczy Magdalena Kiljan, rzecznik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Wstrzymanie ruchu na tym ważnym odcinku sieci tramwajowej spowoduje znaczne zmiany w organizacji ruchu:
  • Linie tramwajowe 5, 6 i 12: tramwaje będą kursowały tylko do pętli Strzyża PKM.
  • Linie tramwajowe 2 oraz 8: tramwaje wyjazdowe z zajezdni, z pętli Strzyża PKM do Oliwy i Jelitkowa pojadą okrężną trasą przez Wrzeszcz - Zaspę. Także kursy powrotne (zjazdowe) do Strzyża PKM z Oliwy oraz Jelitkowa będą realizowane objazdem przez Zaspę - Wrzeszcz.

Zastępcza linia autobusowa ze Strzyży do JelitkowaNa odcinku wyłączonym z eksploatacji oraz dalej, aż do Jelitkowa (przez al. Grunwaldzką - ul. Pomorską), będzie uruchomiona zastępcza linia autobusowa T6 - zatrzymująca się w pobliżu nieczynnych przystanków tramwajowych.

Rozkład jazdy autobusów i tramwajów ZTM Gdańsk


- Miejscem przesiadek między tramwajami linii 5, 6 i 12 a autobusami linii T6 będzie pętla Strzyża PKM - mówi Zygmunt Gołąb, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, który jednocześnie przypomina: - Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii.
To oznacza, że wsiadając np. do tramwaju linii 5, który normalnie kończy bieg w Oliwie, będzie można na bilecie jednorazowym przesiąść się do autobusu zastępczego T6.

W poniedziałek ruch tramwajowy bez utrudnieńW poniedziałek, 9 września ruch tramwajowy powinien być prowadzony już bez utrudnień, według stałego układu linii.

Czytaj też:

Pętla w Oliwie: modernizacja zamiast likwidacji


Busem bez kierowcy można dojechać do zoo


Zobacz panoramę z oliwskiego wieżowca Olivia Star
Czy podróżujesz komunikacją miejską także w weekendy?
39%

tak, niemal w każdym weekend

40%

tylko od czasu do czasu

21%

nie, w weekend wybieram inny środek transportu lub spędzam czas w domu

zakończona

łącznie głosów: 302