stat

Nocne czyszczenie tunelu pod Martwą Wisłą

26 marca 2020, 18:00
Arnold Szymczewski
Najnowszy artukuł na ten temat

Odcinkowy pomiar prędkości batem na szybką jazdę w tunelu pod Martwą Wisłą

Od czwartku do niedzieli, w godz. między 20 a 6, myte będą wszystkie powierzchnie tunelu pod Martwą Wisłą. Prace będą prowadzone w obu nitkach jednocześnie i będą wiązały się z zamknięciem po jednym pasie ruchu w każdą stronę.Pierwszy etap prac serwisowych w tunelu pod Martwą Wisłą rozpoczął się 24 marca i obejmował przeglądy, konserwacje oraz pomiary urządzeń znajdujących się wewnątrz tunelu. Wszystkie prace były prowadzone nocą.

- Prace objęły również czyszczenie oświetlenia orientacyjnego LED, a także czyszczenie i konserwację kamer monitoringu oraz czujników przekroczenia wysokości pojazdów wjeżdżających do tunelu - dodaje Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Rozpoczęcie drugiego etapu prac w czwartek, 26 marcaDrugi etap prac będzie realizowany codziennie od czwartku do poniedziałku (30 marca), również w godzinach nocnych - od godz. 20 do godz. 6.

W drugim etapie prac ściany tunelu zostaną umyte za pomocą myjek ciśnieniowych. Dodatkowo wyczyszczone zostaną chodniki, przejścia poprzeczne wraz z drzwiami oraz hydranty. W sumie umyte zostanie ok. 15 tys. m kw. powierzchni tunelu.

Mycie tunelu w 2017 roku
Prace odbywać się będą w obu rurach tunelu i przeprowadzone zostaną przy częściowym ograniczeniu ruchu do jednego pasa.

- Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do wprowadzonego oznakowania - apeluje Kiljan.
Tak wygląda centrum dowodzenia tunelem. Film z 2016 roku
Często jeździsz tunelem pod Martwą Wisłą?
32%

praktycznie codziennie

30%

kilka razy w miesiącu

38%

parę razy do roku

zakończona

łącznie głosów: 679