stat

Prawie 300-metrowy wycieczkowiec w Gdyni

14 maja 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat

Brazylijska fregata płynie do Gdyni


Ścieżka do joggingu, baseny, teatr, biblioteka, galeria czy specjalny pokój do palenia cygar - to tylko niektóre atrakcje pływającego hotelu MSC Magnifica, który wpłynie w niedzielę ok. południa do gdyńskiego portu. Po sześciu godzinach ruszy w dalszy rejs.Wycieczkowca nie będzie można zwiedzać, ale będzie go można obejrzeć z nabrzeża. 294-metrowy statek zacumuje przy Muzeum Emigracji zobacz na mapie Gdyni. Wejście pod samą burtę jak zwykle zagrodzone będzie bramą, ale jednostkę będzie można obejrzeć z pobliskiej ostrogi zobacz na mapie Gdyni. Wpłynięcie (ok. godz. 12-13) i wypłynięcie (ok. godz. 19) będzie też można oglądać z Molo Południowego zobacz na mapie Gdyni.

MSC Magnifica to wycieczkowiec zbudowany w 2010 roku. Na 13 pokładach mieści 3013 pasażerów, nad których komfortem czuwa ponad 1 tys. załoga. Znajduje się na nim ścieżka do joggingu, pole do minigolfa, centrum sportowe, baseny, sklepy, pokój do gry w karty, kasyno, pokój gier, biblioteka, dyskoteka, sale zabaw dla dzieci, teatr, Cuba Lounge do palarnia cygar, biuro wycieczek fakultatywnych i galeria sztuki.

Czytaj też: Zwiedziliśmy pokład luksusowego wycieczkowca

W tym roku do Gdyni po raz pierwszy zawinie "Wind Surf", nazywany największym żaglowcem na świecie. Statek ma 187 m długości i pięć masztów o wysokości 50 m każdy. Do portu ma wpłynąć 10 sierpnia. Najdłuższa jednostka w historii polskich portów - statek Norwegian Getaway - wpłynie natomiast do Gdyni 23 czerwca.

Lista statków pasażerskich, które odwiedzą Gdynię w tym roku, jest na stronie portu: www.port.gdynia.pl.

Wycieczkowce, choć mniejsze, przypływają też do portu w Gdańsku. Sezon rozpoczęło 21 kwietnia zawinięcie "National Geographic".

Lista wycieczkowców, które odwiedzą gdański port w roku 2017: www.portgdansk.pl/zegluga/statki-awizowane-na-2017-r.
Lubisz oglądać duże statki?
22%

tak, to moja pasja

53%

czasami, tylko najbardziej efektowne

7%

raczej nie, to nie dla mnie

18%

nie, to jak oglądanie cukierka przez szybę

zakończona

łącznie głosów: 874