Paweł Adamowicz nie oddychał samodzielnie, za krążenie odpowiadała aparatura

14 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
As, ms
aktualizacja:14:28 (14 stycznia 2019)
Najnowszy artukuł na ten temat

Siedem osób z zarzutami za organizację finału WOŚP 2019 w Gdańsku

Konferencja o stanie zdrowia prezydenta Pawła Adamowicza

Po południu poinformowano, że aparatura medyczna oddycha za prezydenta Pawła Adamowicza oraz odpowiada za jego krążenie. W nocy przez pięć godzin trwała operacja ratująca życie prezydenta Gdańska.Paweł Adamowicz nie żyje

Aktualizacja, godz. 14:28 Polski samolot rządowy, z Magdaleną Adamowicz na pokładzie, wystartował z londyńskiego lotniska Gatwick. W Gdańsku ma być za ok. 2 godziny.

Aktualizacja, godz. 13:20 Z naszych informacji wynika, że żona Pawła Adamowicza - Magdalena, ma wylądować w Gdańsku o godz. 15:30.

Aktualizacja, godz. 12:30 - Prezydent Paweł Adamowicz nie oddycha samodzielnie, także za jego krążenie odpowiada aparatura. Lekarze wciąż walczą o jego życie - poinformowano podczas konferencji prasowej przed Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku.

Jakie rany odniósł Paweł Adamowicz

- Urazy są bardzo ciężkie. Rana serca, rana przepony, rany narządów wewnętrznych jamy brzusznej. W czasie operacji przetoczyliśmy 41 jednostek krwi. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny - poinformował dr Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. leczniczych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, w czasie krótkiego oświadczenia dla dziennikarzy ok. godz. 2:30.
Prezydent przeżył 5-godzinną operację


Jedna jednostka krwi obejmuje ok. 450 ml krwi właściwej i ok. 65 ml płynu konserwującego. 41 jednostek przetoczonych Pawłowi Adamowiczowi oznacza, że prezydent Gdańska otrzymał ok. 18 litrów krwi.

Operacja Pawła Adamowicza została przeprowadzona w Centrum Medycyny Inwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Smoluchowskiego.

Kolejny komunikat o stanie zdrowia prezydenta Gdańska zostanie podany ok. godz. 12.

Stefan W. - kryminalista, który zaatakował nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

As, ms