stat

Paweł Adamowicz nie oddychał samodzielnie, za krążenie odpowiadała aparatura

14 stycznia 2019, 2:35
As, ms
aktualizacja:14:28 (14 stycznia 2019)
Konferencja o stanie zdrowia prezydenta Pawła Adamowicza

Najnowszy artukuł na ten temat

Tablica upamiętni prezydenta Pawła Adamowicza

Po południu poinformowano, że aparatura medyczna oddycha za prezydenta Pawła Adamowicza oraz odpowiada za jego krążenie. W nocy przez pięć godzin trwała operacja ratująca życie prezydenta Gdańska.Paweł Adamowicz nie żyje

Aktualizacja, godz. 14:28 Polski samolot rządowy, z Magdaleną Adamowicz na pokładzie, wystartował z londyńskiego lotniska Gatwick. W Gdańsku ma być za ok. 2 godziny.

Aktualizacja, godz. 13:20 Z naszych informacji wynika, że żona Pawła Adamowicza - Magdalena, ma wylądować w Gdańsku o godz. 15:30.

Aktualizacja, godz. 12:30 - Prezydent Paweł Adamowicz nie oddycha samodzielnie, także za jego krążenie odpowiada aparatura. Lekarze wciąż walczą o jego życie - poinformowano podczas konferencji prasowej przed Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku.

Jakie rany odniósł Paweł Adamowicz

- Urazy są bardzo ciężkie. Rana serca, rana przepony, rany narządów wewnętrznych jamy brzusznej. W czasie operacji przetoczyliśmy 41 jednostek krwi. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny - poinformował dr Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. leczniczych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, w czasie krótkiego oświadczenia dla dziennikarzy ok. godz. 2:30.
Prezydent przeżył 5-godzinną operację


Jedna jednostka krwi obejmuje ok. 450 ml krwi właściwej i ok. 65 ml płynu konserwującego. 41 jednostek przetoczonych Pawłowi Adamowiczowi oznacza, że prezydent Gdańska otrzymał ok. 18 litrów krwi.

Operacja Pawła Adamowicza została przeprowadzona w Centrum Medycyny Inwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Smoluchowskiego.

Kolejny komunikat o stanie zdrowia prezydenta Gdańska zostanie podany ok. godz. 12.

Stefan W. - kryminalista, który zaatakował nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

As, ms