Projekt przebudowy ul. Unruga będzie za rok

29 października 2020, 7:00
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat Nowe skrzyżowanie powstanie na al. Hallera
Przebudowana zostanie zarówno jezdnia, jak i chodniki przy ul. Unruga. Powstanie też droga rowerowa. Więcej zdjęć (2)

Przebudowana zostanie zarówno jezdnia, jak i chodniki przy ul. Unruga. Powstanie też droga rowerowa.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Przebudowana zostanie zarówno jezdnia, jak i chodniki przy ul. Unruga. Powstanie też droga rowerowa.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Ul. Unruga - od estakady do ŚmidowiczaMapka - zostanie gruntownie przebudowana. Gdynia wybrała właśnie wykonawcę dokumentacji projektowej. W 54 tygodnie wykona ją konsorcjum Urban Media i Rem Projekt.Przypomnijmy: w lipcu ogłoszono przetarg na stworzenie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Unruga na odcinku od estakady Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ul. Bosmańską. Miasto miało na ten cel zarezerwowane 721 tys. zł. Dziś wiemy już, że w przetargu udało się wyłonić wykonawcę, który za prace zainkasuje 387 tys. 392 zł. To konsorcjum firm Urban Media Ewa Urban wraz z partnerem Rem Projekt Marcin Łukaszewicz.

W ramach zlecenia wykonają wielobranżową dokumentację projektowo-kosztorysową, projekt koncepcji w zakresie układu drogowego i kanalizacji deszczowej wraz z wykonaniem prac geodezyjnych i pełnieniem nadzoru autorskiego. Efekty prac poznamy za 54 tygodnie.

- W najbliższym czasie mieszkańców północnych dzielnic miasta czekają duże zmiany w obrębie infrastruktury drogowej, wybraliśmy projektanta na przebudowę ul. adm. Unruga, ogłosiliśmy postępowania m.in. na rozbudowę ulicy Kwiatkowskiego, wiaduktu nad ulicą Pucką czy połączeń rowerowych na tym obszarze - wylicza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. - Niezmiernie cieszy mnie także fakt, że udało nam się uzyskać cenę prawie dwukrotnie niższą od zakładanego budżetu - podkreśla.

Czytelnik: Unruga musi być szersza.Plan zmian obejmuje m.in. zmianę nawierzchni ulicy Unruga, a także przebudowę wszystkich skrzyżowań w obrębie inwestycji oraz sygnalizacji świetlnej, która znajdzie się również przy przejściach dla pieszych. Powstanie też nowa droga rowerowa o szerokości 2,5-3 m oraz obustronne dwumetrowe chodniki. Całości dopełni nowa zieleń, oświetlenie LED oraz system kanalizacji deszczowej.
W jakim stanie są drogi w twojej dzielnicy?
4%

w doskonałym, nie mam uwag

21%

różnie bywa, ale nie jest źle

39%

większość wymaga remontu

36%

w fatalnym, niemal nie da się po nich jeździć

zakończona

łącznie głosów: 516