Od środy utrudnienia na al. Niepodległości w Sopocie

30 czerwca 2020, 18:00
Szymon Zięba

W środę, 1 lipca, rozpoczną się główne prace związane z przebudową skrzyżowania alei Niepodległości Mapka z ulicą MalczewskiegoMapka w Sopocie. W związku z tym szykują się spore utrudnienia dla kierowców - drogowcy zalecają korzystanie z alternatywnych dróg objazdowych. Na około 1,5 miesiąca wprowadzone zostaną także zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy skrzyżowania alei Niepodległości z ulicą Malczewskiego sopoccy drogowcy poinformowali o zmianie organizacji ruchu w okolicy.

Od wczesnych godzin porannych, w środę, 1 lipca:


  • całkowicie zamknięta zostanie ul. Malczewskiego na odcinku od al. Niepodległości do ul. Chodowieckiego (zalecany objazd od strony Gdyni ul. Wielkopolską,Mapka a następnie al. ZwycięstwaMapka).

  • całkowicie zamknięta zostanie jezdnia al. Niepodległości w kierunku do Gdańska na wysokości ul. Malczewskiego,

  • ruch skierowany będzie na jezdnię w kierunku Gdyni (ruch po jednym pasie w każdym z kierunków).

Planowany termin zakończenia prac tego etapu to wrzesień 2020 r.

- Prosimy o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz korzystanie z alternatywnych dróg dojazdowych - mówi Anna Dyksińska z sopockiego magistratu.
Kolejny etap prac zaplanowano od września 2020 r. Będzie polegał na przerzuceniu ruchu na jezdnię w kierunku Gdańska (wykonaną w I etapie), z częściowym otwarciem ul. Malczewskiego. Natomiast zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Gdyni. Podobnie jak w pierwszym etapie ruch w obu kierunkach będzie się odbywał dwoma pasami jezdni w kierunku Gdańska.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiejRemont skrzyżowania oznacza także zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Urzędnicy z Sopotu informują, że od jutra - na około 1,5 miesiąca - wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu linii 177, 181, 187 i 287.

Całkowity koszt inwestycji związany z przebudową al. Niepodległości wyniesie ponad 13,495 mln zł netto, czyli ponad 16,5 mln zł brutto. Prace potrwać mają do 30 kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia: sprzedam samochód - Trójmiasto i okolice

Często podróżujesz al. Niepodległości?
69%

tak, praktycznie codziennie

16%

rzadko, z reguły wtedy gdy na obwodnicy są korki

15%

praktycznie w ogóle

zakończona

łącznie głosów: 1033