stat

Rozpędził się do 113 km/h na al. Niepodległości

26 marca 2020, 13:30
piw

Policjanci z sopockiej drogówki zatrzymali w środę prawo jazdy kierowcy, który swoim jaguarem przekroczył dopuszczalną prędkość na al. Niepodległości o ponad 60 km/h.W środę wieczorem patrol drogówki sprawdzał prędkość pojazdów poruszających się aleją Niepodległości. Około godz. 22:30 funkcjonariusze zauważyli auto pędzące w stronę Gdańska. Radar wskazał 113 km/h w miejscu, w którym wolno poruszać się z prędkością do 50 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej.

- Kierowcą jaguara okazał się mieszkaniec Gdańska. W związku z rażącym przekroczeniem dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, które zgodnie z przepisami straci na trzy miesiące. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę także mandatem karnym w kwocie 500 zł, na jego konto trafi 10 punktów karnych - wylicza Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Przypominamy, że w przypadku gdy w obszarze zabudowanym przekroczenie prędkości jest równe lub większe 50 km/h, to policja zatrzymuje kierowcy prawo jazdy. Za pierwszym razem na trzy miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić pojazd bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Za trzecim razem jazda bez uprawnień zakończy się ich cofnięciem i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
Znasz kogoś, komu zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości?
12%

tak, mnie zatrzymano

44%

tak, znam taką osobę lub osoby

44%

nie, nie znam nikogo takiego

zakończona

łącznie głosów: 2679

piw