Przez cały weekend utrudnienia w ruchu w Oliwie

17 września 2020, 21:00
Szymon Zięba
aktualizacja:9:36 (19 września 2020)
Najnowszy artukuł na ten temat

Kierowcy z ochroną prawną jak mundurowi? Wniosek GAiT

Od najbliższego piątku szykują się spore utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej i kierowców w Oliwie. W związku z zaplanowaną na dwa weekendy naprawą przejazdu przez tory przy ul. Opata RybińskiegoMapka uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza, a drogowcy zapowiadają objazdy i zmienioną organizację ruchu. Pierwszy etap remontu zakończy się w poniedziałek rano, 21 września, drugi - w poniedziałek, 28 września. Główne prace prowadzone będą w soboty i niedziele.Aktualizacja, sobota, godz. 9:30 Nastąpiły nieoczekiwane zmiany w harmonogramie prac. W związku z tym, autobusy będą kursować w Oliwie zgodnie z rozkładem jazdy.

- Z przyczyn technicznych, zmiany na liniach 117, 169, 171, 179, 622, N1, N4 będą obowiązywać dopiero w przyszłą sobotę i niedzielę (26 i 27.09.2020 r.), a nie w ten weekend. Dziś i jutro ww. linie kursują na stałych trasach. Aktualne informacje na stronie ztm.gda.pl lub pod numerem telefonu 58 520 57 75 - informuje Wojciech Siółkowski z ZTM Gdańsk.- W ten i kolejny weekend trzeba będzie wykonać prace naprawcze przejazdu przez tory tramwajowe w Oliwie. Prace zostały specjalnie zaplanowane na sobotę i niedzielę, by nie utrudniać życia pasażerom w dni powszednie, kiedy jest duży ruch - poinformował Sebastian Zomkowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.
Jak precyzuje urzędnik, w tym czasie - między pętlą w Oliwie a skrzyżowaniem Pomorska/Chłopska - tramwaje nie będą kursować. Linie 5, 6 dojadą tylko do pętli Oliwa, tramwaje linii 2 zostaną skierowane do Jelitkowa. Na nieczynnym odcinku pojadą autobusy linii zastępczej T6 co około siedem-osiem minut.

Wymiana nawierzchni szynowej i drogowej przy ul. Opata Rybińskiego odbywać się będzie w dwóch etapach: pierwszy rozpocznie się w piątek wieczorem, 18 września, (od godz. 22) i potrwa do poniedziałku, 21 września (do godz. 4 rano). Drugi etap prac prowadzony będzie w tych samych godzinach w kolejny weekend - 25-28 września.

Rozkłady ZTM w Gdańsku  1. Zmiany w organizacji ruchu związane z pierwszym etapem prac (od 18 września, od godz. 22, do 21 września, do godz. 4):
  2. W związku z pracami wyłączona z ruchu zostanie jezdnia w kierunku dzielnicy Osowa Obwodnicą Zachodnią. Objazd wytyczono: al. Grunwaldzką, ul. Opacką i Cystersów oraz dla drugiego kierunku ruchu: ul. Obrońców Westerplatte i Polanki.
  3. Zmiany w organizacji ruchu związane z drugim etapem prac (od 25 września, od godz. 22, do 28 września, do godz. 4):
  4. W związku z pracami wyłączona z ruchu zostanie jezdnia w kierunku al. Grunwaldzkiej. Objazd prowadzić będzie ulicami: Polanki i Derdowskiego.

Komunikacja zastępcza w Oliwie. Nie będzie tramwajówKomunikacja zastępcza w czasie pierwszego etapu prac obowiązywać będzie w dniach 19-20 września, w drugim etapie prac: 26-27 września. W tym czasie od pętli Oliwa do skrzyżowania ul. Pomorskiej i Chłopskiej nie będą kursować tramwaje.

Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Jej szczegółowy rozkład znaleźć można na stronie ZTM.

Jak oceniasz stan torowisk w Gdańsku?
12%

jest dobrze, tramwaje jeżdżą płynnie, nawet przy większych prędkościach

43%

jest średnio - są miejsca gdzie tramwaj musi zwolnić, albo gdzie "rzuca" pasażerów

45%

jest kiepsko, wiele miejsc wymaga remontu

zakończona

łącznie głosów: 465