Przez trzy lata ukrywał się przed policją

17 września 2020, 17:00
piw

Siedem listów gończych oraz 13 innych nakazów zatrzymania wystawiły sądy w ciągu ostatnich kilku lat za 26-latkiem, którego zatrzymano w środę we Wrzeszczu. Mężczyzna był poszukiwany głównie za oszustwa. Od 2017 roku ukrywał się przed policją.Powiedzieć o 26-latku, że ma bogatą kartotekę, to nic nie powiedzieć. Jego nazwisko przewijało się w sprawach dotyczących oszustw, również kredytowych, fałszerstw, kradzieży i przestępstw narkotykowych. W 2017 roku został zresztą skazany prawomocnym wyrokiem na karę więzienia. Wtedy też zniknął.

Mimo aż siedmiu listów gończych i 13 innych nakazów zatrzymania mężczyźnie udawało się przez długi czas unikać policji. Często zmieniał miejsce zamieszkania, meldował się pod fałszywymi danymi, a pracował głównie dorywczo. Ostatecznie jednak kryminalnym z Gdańska udało się go namierzyć.

- Kryminalni zdobyli informację, że poszukiwany mężczyzna ma przebywać w mieszkaniu na terenie Wrzeszcza. Funkcjonariusze podczas swojej pracy potwierdzili tę informację i dokładnie sprawdzili, kogo jeszcze mogą się spodziewać w mieszkaniu podczas zatrzymania 26-latka. Kryminalni wiedzieli, że poszukiwany mężczyzna ma w mieszkaniu dwa psy i podczas czynności muszą być przygotowani na ewentualne zagrożenie - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
W środę, tuż po godz. 15, policjanci weszli do mieszkania, w którym przebywał mężczyzna. W lokalu w tym momencie znajdowała się także jego partnerka. Ostatecznie 26-latka udało się ująć bez komplikacji.

W czwartek mężczyzna został odtransportowany do aresztu śledczego. Tylko w związku z zakończonymi już postępowaniami sądowymi za kratkami spędzi przynajmniej trzy najbliższe lata.
Twój znajomy ukrywa się przed policją, co robisz?
19%

w każdej sytuacji informuję policję o tym, gdzie się ukrywa

28%

niezależnie od wszystkiego nie wydaję go policji

53%

zależy, za co jest poszukiwany i jakie mam z nim relacje

zakończona

łącznie głosów: 1486

piw