stat

Rekordowy przemyt papierosów pod Gdańskiem

14 września 2018, 10:45
Rafał Borowski

360 tys. paczek papierosów bez polskich banderoli. Taki oto ładunek znajdował się w dwóch samochodach dostawczych i ciężarówce, skontrolowanych pod Gdańskiem przez straż graniczną. Rynkową wartość kontrabandy oszacowano na blisko 5 mln zł.Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej skontrolowali trzy pojazdy - dwa auta dostawcze i ciężarówkę z naczepą - zaparkowane na parkingu w powiecie gdańskim. Pogranicznicy dobrze wiedzieli, kogo przyjdzie im skontrolować, ale wynik akcji przeszedł ich najśmielsze oczekiwania.

W samochodach znajdowało się łącznie aż 360 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich wartość rynkowa została oszacowana na bez mała 5 mln zł. To największa tego rodzaju kontrabanda ujawniona w tym roku przez gdańskich pograniczników.

- Paczki papierosów były przygotowane do dalszego transportu. W trakcie przeszukań zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 24, 26 i 51 lat. Wszyscy to mieszkańcy woj. pomorskiego. Po przesłuchaniach osoby zostały zwolnione. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim - informuje kpt. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.
Po zakończeniu postępowania w tej sprawie, przechwycone papierosy zostaną komisyjnie zniszczone poprzez spalenie w piecu.
Wiesz, gdzie można nielegalnie kupić papierosy?
44%

tak

56%

nie

łącznie głosów: 1160