Remont al. Niepodległości. Korki dają się we znaki kierowcom

1 lipca 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Szymon Zięba
W środę rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania al. Niepodległości i Malczewskiego. Były spore korki.

Sznur samochodów, zawężenie drogi i ciężki budowlany sprzęt - w środę, 1 lipca, rozpoczęły się szeroko zakrojone prace związane z przebudową skrzyżowania na al. Niepodległości i Malczewskiego. Mapka Kierowcy od wczesnych godzin porannych musieli zmierzyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu, o czym informowali nas m.in. w Raporcie z Trójmiasta.W środę, 1 lipca, rozpoczął się zapowiadany remont i przebudowa skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Malczewskiego.

Kierowcy jadący w kierunku Gdańska, od wczesnych godzin porannych sygnalizowali długie korki, które zaczynały się jeszcze na al. ZwycięstwaMapka w Gdyni.

Podczas pierwszego etapu prac zamknięta została jezdnia w kierunku Gdańska, ruch w obu kierunkach odbywa się dwoma pasami istniejącej jezdni w kierunku Gdyni.

Kolejny etap prac zaplanowano od września 2020 r. Będzie polegał na przerzuceniu ruchu na jezdnię w kierunku Gdańska (wykonaną w I etapie), z częściowym otwarciem ul. Malczewskiego. Natomiast zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Gdyni. Podobnie jak w pierwszym etapie, ruch w obu kierunkach będzie się odbywał dwoma pasami jezdni w kierunku Gdańska.

Otwarcie Armii Krajowej w SopocieDobrą wiadomością natomiast jest przywrócenie ruchu na całej długości ulicy Armii KrajowejMapka w Sopocie. Marek Niziołek z magistratu kurortu poinformował, że trwają ostatnie prace wykończeniowe przy pierwszym etapie przebudowy ulicy.

- Wykonana została nawierzchnia drogi rowerowej, chodniki, wyniesione skrzyżowania. Asfaltem pokryto jezdnię na odcinku od ul. AndersaMapka do ul. WybickiegoMapka - mówi Marek Niziołek.
Dodaje, że w trakcie prac przebudowano jedną z najbardziej wysłużonych dróg rowerowych w Sopocie. Wyprostowany został jej przebieg, zlikwidowane nielubiane przez użytkowników "zygzaki", a na wygospodarowanym pasie terenu pojawi się zieleń.

Ogłoszenia: sprzedam samochód - Trójmiasto i okolice


- Ponadto poprawiono bezpieczeństwo na skrzyżowaniach, wynosząc ich tarcze, a drogę rowerową prowadząc jezdnią. Poprawiło to także widoczność rowerzystów. Na całym odcinku droga rowerowa zyskała asfaltową nawierzchnię - mówi Marek Niziołek.
Zakończenie obecnych prac nie jest jednak końcem przebudowy. Na wiosnę ruszy II etap prac, w ramach którego przebudowane zostaną pozostałe odcinki drogi rowerowej wzdłuż ulicy Armii Krajowej.

Korek na al. Niepodległości z powodu prowadzonego remontu.
Korzystasz z dróg objazdowych podczas remontu na al. Niepodległości i Malczewskiego?
21%

nie, wolę postać w korku niż szukać objazdów

47%

tak, nawet jeżeli muszę nadkładać drogi

32%

nie, bo rzadko bywam w tej okolicy

zakończona

łącznie głosów: 466