Rewitalizacja Witomina: spotkanie z mieszkańcami

31 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Patryk Szczerba
Najnowszy artukuł na ten temat

Oksywie: schody połączą dwie części dzielnicy

Spotkanie z udziałem projektantów przybliży wszystkie planowane zmiany na ulicy Nauczycielskiej zobacz na mapie Gdyni, gdzie zaplanowane jest uspokojenie ruchu. Rozpocznie się w środę o godz. 17, w Klubie Seniora Witomino przy ulicy Widnej zobacz na mapie Gdyni.Dwie części inwestycji na Nauczycielskiej


  • Pierwsza dotyczy przebudowy ulicy Uczniowskiej wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Nauczycielską zobacz na mapie Gdyni. W okolicach pobliskiej szkoły i rozbudowywanego obecnie żłobka ma powstać strefa współdzielona oraz nowe miejsca parkingowe.

  • Druga obejmuje projekt rozbudowy ulicy Nauczycielskiej - od skrzyżowania z ulicą Pogodną do granicy lasu. W założeniach jest zagospodarowanie wejścia do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Niewykluczone, że zmieni się sposób parkowania wzdłuż ulicy Nauczycielskiej.


Kto przebuduje drogi na Witominie?Nad konkretnymi rozwiązaniami pracuje wybrane w majowym przetargu biuro projektowe - Biuro Drogowe Maciej Gajewski. Koszt przygotowania dokumentacji dla całej inwestycji to 70 tys. zł.

- Według założeń zespołu projektowego współpracującego ze specjalistami Zarządu Dróg i Zieleni oraz Laboratorium Innowacji Społecznych, ciąg ulicy Nauczycielskiej wzdłuż budynków nr 8-16, w ramach rewitalizacyjnej inwestycji przeobrazi się w strefę zamieszkania - informuje Maciej Warszakowski, zastępca dyrektora Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.
W praktyce oznacza to przywileje dla pieszych i ograniczenie ruchu samochodów.

Zmiany na Nauczycielskiej:

  • budowa odwodnienia, wymiana nawierzchni ulicy,
  • remont chodników w obrębie wejścia na teren szkoły,
  • zwężenie jezdni na odcinku 60 metrów i wyniesienie nawierzchni,
  • linia warunkowego zatrzymania na wysokości wejścia do szkoły dla jadących od strony Pogodnej.

- Ostatni odcinek przebudowywanej ulicy, na wysokości bloku Nauczycielska 16, zostanie zaaranżowany jako wejście do lasu, gdzie oprócz nawierzchni żwirowo-mineralnej pojawią się elementy małej architektury - dodaje Warszakowski.
Dokumentacja projektowa powinna być gotowa w połowie przyszłego roku.

Wpływ na nią będą mogli mieć mieszkańcy. W środę o godz. 17 rozpocznie się spotkanie konsultacyjne z udziałem pracowników Laboratorium Innowacji Społecznych i autorów koncepcji przebudowy w Klubie Seniora Witomino przy ulicy Widnej.

Mieszkańcy, którzy nie będą na spotkaniu, swoje uwagi i opinie będą mogli przekazać drogą elektroniczną i wysłać na adres rewitalizacja@lis.gdynia.pl.
Popierasz ograniczania ruchu na ulicach dzielnicowych?
74%

tak

26%

nie

zakończona

łącznie głosów: 291