Rewitalizacja widmo skwerku na Chełmie. Zamiast robotników są imprezowicze

13 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Szymon Zięba
aktualizacja:9:16 (14 sierpnia 2020)
Najnowszy artukuł na ten temat Odwieczny problem, czyli hałas na budowie
W nocy ze środy na czwartek na skwerku zorganizowano libację. Mieszkańcy zastali na miejscu butelki i śmieci.

Puste butelki po alkoholu, zniszczone tablice informacyjne i walające się śmieci - taki krajobraz zastali mieszkańcy ul. Styp-RekowskiegoMapka na leżącym w sercu Chełmu skwerku, który ma przejść rewitalizację. Z relacji naszych czytelników wynika jednak, że robotników odpowiedzialnych za remont w okolicy nie widać, coraz częściej pojawiają się tam natomiast amatorzy napojów wyskokowych, którzy zakłócają ciszę nocną. Sprawą zajmą się policjanci i strażnicy miejscy.Aktualizacja, 14.08.2020, godz. 9:16Jak poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta, w piątek rano na skwerku przy ul. Styp-Rekowskiego na Chełmie pojawiła się firma sprzątająca, której pracownicy zaczęli porządkować okolicę.

Robotnicy sprzątają skwer przy Styp-Rekowskiego.
Urzędnicy o rozpoczęciu rewitalizacji placu przy ul. Styp-Rekowskiego poinformowali w połowie lipca. Wówczas pojawili się tam robotnicy, którzy ogrodzili skwer metalową siatką. Zwrócili na to uwagę mieszkańcy, ponieważ płot zablokował stojącą na skraju zieleńca ławkę.

Przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska tłumaczyli wówczas, że "ławka została wygrodzona ze względów bezpieczeństwa, ponieważ znajduje się na terenie budowy", a jej ponowne oddanie do użytku "nastąpi dopiero po zakończeniu przebudowy placu".

Według planów, prace zakończyć się mają wiosną 2021 roku - wówczas skwer wzbogaci się o oświetlone alejki, doposażony zostanie plac zabaw i siłownia, zagospodarowana zostanie także zieleń.

Imprezowicze zamiast robotnikówUrzędnicy zapowiadają, że "będzie to miejsce sprzyjające rekreacji zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców dzielnicy". Jak tymczasem wynika z relacji mieszkańców okolicy, w ostatnim czasie na terenie budowy próżno było szukać robotników, coraz częściej można za to spotkać amatorów napojów wyskokowych i imprezowiczów, którzy zaśmiecają plac i zakłócają ciszę nocną.

- Na Chełmie przy Styp Rekowskiego miał być skwer dla mieszkańców, a jest bałagan, walają się puste butelki, śmieci, a nocami urządzane są libacje - poinformował nas w Raporcie z Trójmiasta czytelnik.

Plac ma zostać uprzątnięty, roboty ruszą w połowie miesiącaO komentarz poprosiliśmy Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska.

- Teren placu przy ul. Styp-Rekowskiego został przekazany wykonawcy robót, który został zobligowany do natychmiastowego uprzątnięcia placu i zabezpieczenia budowy - deklaruje Agnieszka Zakrzacka z DRMG.
Dodaje, że obecnie wykonawca jest na etapie prac przygotowawczych do rozpoczęcia realizacji: organizacji budowy - w tym uzgodnień materiałowych - i składania zamówień na dostawy materiałów.

Sprzątanie i czyszczenie - firmy z Trójmiasta- Niestety z uwagi na panującą pandemię, oczekiwanie na dostawy materiałów jest wydłużone. Wykonawca robót deklaruje jednak, że roboty na placu ruszą najpóźniej w drugiej połowie miesiąca - dowiadujemy się.

O porządek zadbają policjanci i strażnicy miejscyTo jednak nie wszystko - okolicy przyjrzą się także funkcjonariusze straży miejskiej i policjanci.

- W ciągu ostatnich tygodni policjanci odebrali jedno zgłoszenie, które dotyczyło opisanego miejsca. Mundurowi na miejscu pouczyli jedną osobę. W związku z otrzymanym sygnałem, rejon będzie kontrolowany przez policyjne patrole. Sprawą zajmie się także dzielnicowy, który obejmie to miejsce swoim nadzorem - obiecuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Z kolei Marta Drzewiecka, rzeczniczka gdańskiej straży miejskiej poinformowała, że sprawa nieuporządkowanego skweru została przekazana do właściwego referatu dzielnicowego, który się nią zajmie.
Jest środek nocy, słyszysz przez okno, że ktoś na zewnątrz urządził głośną imprezę. Co robisz?
53%

zamykam okno i staram się zignorować hałas

12%

zwracam uwagę i proszę o to, by byli ciszej

35%

od razu powiadamiam służby

zakończona

łącznie głosów: 679

Opinie (80) ponad 10 zablokowanych

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Alkohol i śmieci zamiast skweru dla mieszkańców

  Sprzątanie (2)

  temat został zgłoszony we wtorek do firmy odpowiedzialnej za remont widmo. Mają w piątek sprzątnąć teren

  • 24 5

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Alkohol i śmieci zamiast skweru dla mieszkańców

   Remont widmo, sprzątanie widmo (1)

   Władza widmo...

   • 11 0

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Alkohol i śmieci zamiast skweru dla mieszkańców

    "asia" vel "konfetti" też widmo...

    • 1 1

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Alkohol i śmieci zamiast skweru dla mieszkańców

  (3)

  powinni sie zajac nenelami okujacymi codziennie przez caly dzien chodnik zasloniety krzakami na na wysokosci
  Wyburzonego budynku Slabego 4!Matki z wozkami musza omijac szerokim lukiem,ciekawe jak dzieci beda chodzili do szkoly obok.Miejsce doskonale bo obok sklepu!Policja jak spisuje to wszystko podstawiane i nie ich.

  • 34 4

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Alkohol i śmieci zamiast skweru dla mieszkańców

   Oto przykład jak przez bombelka i omijanie szkoły łukiem można sobie krzywdę zrobić.

   • 3 0

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Alkohol i śmieci zamiast skweru dla mieszkańców

   nawet kanapa tam stoi do siedzenia (1)

   • 3 2

   • Opinia do filmu

    Zobacz film Alkohol i śmieci zamiast skweru dla mieszkańców

    Trudno usiąść na stojącej kanapie.

    • 1 0

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Alkohol i śmieci zamiast skweru dla mieszkańców

  menelstwo pod placem wyburzania (2)
  szkoda,ze jednego menela siedzacego tanm na srodku chodnika,pijacego ,sciagajacego cale grupki innych meneli nie da sie pozbyc!Rodziny,matki z wozkami zmuszone sa do

  menelstwo pod placem wyburzania (2)
  szkoda,ze jednego menela siedzacego tanm na srodku chodnika,pijacego ,sciagajacego cale grupki innych meneli nie da sie pozbyc!Rodziny,matki z wozkami zmuszone sa do przechodzenia ulica omijajac ich.Policja jest bezradna,siedza w krzakach i ich nie widac,a jak widza patrol to sie szybko pozbywaja "zaopatrzenia"-teren miejski.jest to od rana do zamkniecia sklepu obok.Trwa to juz ze2 miesiace,odkad opuscili to miejsce wynajmujacy tam lokale

  • 19 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.