Robert Lewandowski inwestuje w Gdańsku. Spółka "Lewego" wylicytowała grunty

30 października 2020, 11:00
Michał Brancewicz

Sopot sprzedał kolejne grunty w Gdańsku, których właścicielem stał się po zmianie granic związanych z budową Ergo Areny. Za dwie działki na ŁostowicachMapka o powierzchni niemal 32,5 tys. m kw. spółka Monting Development ma zapłacić 28,9 mln zł. Jej współwłaścicielem jest Robert Lewandowski. Na "gdańskich działkach" Sopot zyskał już wcześniej 52 mln zł.Od 2018 roku miasto Sopot organizuje przetargi na sprzedaż gruntów, których stało się właścicielem w związku z zamianą terenów pod budowę hali Ergo Arena, tak by przez środek obiektu przebiegała granica obu miast.

Do tej pory Sopot sprzedał w Gdańsku:

  • w 2019 r. - tereny w Zakoniczynie o łącznej powierzchni 52,6 tys. m kw. za 31,2 mln zł netto,
  • w 2018 r. - tereny na Łostowicach o łącznej powierzchni 44 tys. m kw. za 21,2 mln zł netto.

Teraz, zgodnie z tradycją, przyszedł czas na trzecią licytację. Do nabycia były dwie nieruchomości w dzielnicy Łostowice:

  • działka Mapka o powierzchni 14,5 tys. m kw. - cena wywoławcza 7,3 mln zł
  • działkaMapka o powierzchni 17,9 tys. m kw. - cena wywoławcza 9 mln zł

Obie wylicytowała spółka Monting Development, której jednym z dwóch współwłaścicieli jest Robert Lewandowski - na co dzień piłkarz Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski. Drugi to Danilo Djurović.

Pierwsza uzyskała cenę 11 mln zł, druga - 17,9 mln zł.

- To były ostatnie dwie nieruchomości, które gmina Sopot nabyła w Gdańsku w związku z budową Ergo Areny - informuje Anna Dyksińska z biura prasowego Urzędu Miasta w Sopocie.
Zgodnie z zapisami miejscowego planu opracowanego w 2013 r. może tam powstać intensywna zabudowa mieszkaniowa. Budynki mogą mieć ponad 20 m wysokości. Plan dopuszcza bowiem wysokość do 106 m n.p.m, a grunt w tej okolicy jest na wysokości między 78 a 84 m n.p.m.

Co ciekawe, niedawno media obiegła informacja o tym, że pod Trójmiastem osiedle buduje inny piłkarz, były reprezentant Polski - Tomasz Kuszczak, który był m.in. bramkarzem Manchesteru United.

Oferty mieszkań na Łostowicach

Chciał(a)byś zamieszkać w inwestycji, którą buduje znana osoba?
10%

tak, to podnosi prestiż miejsca

11%

trudno powiedzieć, ale to nie byłby kluczowy czynnik wyboru

79%

nie, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia

zakończona

łącznie głosów: 2208