Rozbito gang okradający seniorów metodą "na policjanta"

10 czerwca 2021, 12:00
Piotr Weltrowski
Jeden z zatrzymanych mężczyzn. Więcej zdjęć (1)

Jeden z zatrzymanych mężczyzn.

fot. policja

Jeden z zatrzymanych mężczyzn.

fot. policja

Czterech mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat kierowało zorganizowaną grupą, która oszukała przynajmniej 11 seniorów, głównie z Pomorza. Mieli oni wyłudzić od swoich ofiar ponad 420 tys. zł.Jak mówią nam policjanci, sprawa jest o tyle nietypowa, że tym razem udało się wytypować i zatrzymać nie tyle "żołnierzy" gangu, czyli osoby, które odbierają od seniorów pieniądze, a samych organizatorów oszustw.

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że gang działał od listopada 2019 r. do stycznia 2020 r. Zatrzymanych udało się połączyć materiałem dowodowym z 11 dokonanymi w tym czasie oszustwami. Większość z nich dokonano na Pomorzu, choć były też przypadki dotyczące województwa śląskiego.

- Funkcjonariusze, po przeprowadzeniu wnikliwej analizy materiału dowodowego oraz wykonaniu szeregu czynności procesowych, ustalili sprawców, którzy uprzednio już zostali skazani za tożsame przestępstwa. W toku prowadzonego śledztwa zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku - mówi Karina Kamińska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
Jak działała grupa? Dość standardowo. Oszuści dzwonili do pokrzywdzonych i podawali się za oficerów policji. Twierdzili, że senior ma wziąć udział w rzekomo policyjnej akcji przeciwko oszustom, przekazując pieniądze prowadzącym śledztwo, aby ci je "zabezpieczyli".
Umiał(a)byś odróżnić prawdziwego policjanta od fałszywego?
tak
nie wiem
nie

Opinie wybrane


wszystkie opinie (102)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.