Rozliczaj sprawnie podatki i udziel wsparcia potrzebującym

20 października 2021

Niejednokrotnie uchylamy się możliwie długo przed spełnianiem określonych obowiązków. Zmieniając podejście do tematu, z wieloma sprawami możemy uporać się znacznie szybciej. Mozolne wypełnienia kwestionariusza PIT 37 to już przeszłość pod warunkiem, że zdecydujemy się na wypełnienie go online. Jakie korzyści płyną z tego rozwiązania?Wzbranianie się przed nowinkami nie ma sensu. Dostępne dla wszystkich rozwiązania zostały stworzone po to, by usprawnić nasze życie. Zamiast fatygować się obecnie do właściwego Urzędu Skarbowego, możemy bez wychodzenia z domu uzupełnić formularz, a następnie skutecznie wysłać do systemu. Już teraz przekonajmy się o tym, jak proste jest to w praktyce.

Program do rozliczania na miarę potrzebZupełnie inne podejście pozwoli nam się znacznie szybciej niż do tej pory wypełnić formularz PIT. Program co do zasady poprowadzi nas krok po kroku przez kolejne pola. Co ciekawe, wcale nie musimy płacić za jego zakup, gdyż jest on darmowy. PIT online uzupełnimy przykładowo w bezpłatnej aplikacji dostępnej tutaj: https://urzadskarbowy-pit.pl/.
Nie potrzeba nam drogiej alternatywy, gdyż wspomniany program okaże się wystarczający dla przeciętnego podatnika. Obsługa aplikacji jest na tyle intuicyjna, że nawet ktoś, kto rzadko korzysta z komputera, będzie w stanie opanować wypełnienie formularza. Dodatkowo aplikacja do rozliczania PIT sprawdza poprawność wprowadzonych danych.
Z roku na rok wzrasta liczba Polaków, którzy rozliczają PIT 37 online. Nic dziwnego, bo cenimy sobie rozwiązania usprawniające życie. Zanim wyślemy formularz do systemu, warto jeszcze pokusić się o wsparcie jednej z organizacji pożytku publicznego. Wszak nic nas to nie kosztuje, a być może odmieni na lepsze los innych.

Udziel pomocy tym, którzy na to najbardziej zasługująNie ma sensu długo zastanawiać się nad tym, jeśli możemy w prosty sposób przekazać 1% podatku na chore dzieci, to zróbmy to przy nadarzającej się okazji. Taką niewątpliwie jest moment, w którym wypełniamy coroczne zeznanie podatkowe. Najłatwiej wskazać wybrany z podmiotów, kiedy korzystamy akurat z aplikacji do wypełniania kwestionariuszy online.
Czasami nie mamy jednak pomysłu na to, komu przekazać rzeczony 1 procent podatku. Lista organizacji kwalifikujących się do naszego wsparcia dostępna jest nie tylko w Internecie, ale także w aplikacji do wypełniania formularza PIT 37. Fundacje dla dzieci to podmioty, które niosą pomoc najbardziej potrzebującym i pokrzywdzonym przez los.
Żeby wskazać którąś z fundacji, musimy znać jej numer KRS. Organizacje pożytku publicznego takie jak np. Fundacja Agnieszka to podmioty, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Ich działalność pozwala na dużo lepszy byt dzieci w szczególny sposób pokrzywdzony przez los. Udzielając tej fundacji wsparcia, jakim jest 1% podatku, czynimy faktyczne dobro.
Tak naprawdę jeszcze nigdy dotąd spełnianie obowiązków nie było tak proste. Dziś wypełnienie formularza PIT 37 to prosta formalność pod warunkiem, że skorzystamy z aplikacji online. Przy okazji nie zapomnijmy o przekazaniu wsparcia w formie 1% podatku na jedną z fundacji.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Mogłeś jeszcze nie czytać