Kolejne zmiany w Parku Brzeźnieńskim

13 marca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Arnold Szymczewski

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni kontynuuje prace związane z wymianą i renowacją małej architektury w Parku Brzeźnieńskim im. Jana Jerzego Haffnera zobacz na mapie Gdańska. Do końca maja kosztem 67 tys. zł zostanie wymieniona konstrukcja kolumnady, a renowacji zostanie poddana altana.Pod koniec ubiegłego roku w Parku Brzeźnieńskim dobiegły końca prace związane z wymianą drewnianej bramy wejściowej oraz charakterystycznej pergoli. Działania naprawcze były konieczne, bo drewniane elementy już dawno straciły swój blask, a ponadto zagrażały bezpieczeństwu. Prace miały potrwać maksymalnie kilka tygodni, jednak ze względu na bardzo zły stan techniczny elementów małej architektury podjęto decyzję o wymianie ich na nowe. Działania trwały do końca roku i ostatecznie pochłonęły ponad 280 tys. zł.

Miasto poprawi estetykę przy plaży i w parku HaffneraZmiany w altanie i kolumnadzie

W Brzeźnie rozpoczęto właśnie drugi etap prac, który będzie obejmował wymianę konstrukcji kolumnady oraz gruntowną renowację altany w parku - pod wpływem deszczu i innych czynników atmosferycznych drewno zbutwiało i przegniło. W najlepszej kondycji jest altana, której elementy konstrukcyjne są zadaszone.

- Nowa kolumnada podobnie jak brama wejściowa i pergola wykonana zostanie z drewna modrzewiowego (zamiast sosnowego), które zostanie zaimpregnowane przed korozją biologiczną. Altana będzie gruntownie oczyszczona, a następnie także zaimpregnowana. Obie konstrukcje pokryją powłoki malarskie, które zabezpieczą je przed działaniem czynników atmosferycznych i biologicznych - mówi Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Kiedy koniec prac?

Jak zapowiadają przedstawiciele Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, drugi etap prac ma zakończyć się pod koniec maja br. Koszt realizacji II etapu to 67 tys. zł.
Czy odwiedzasz gdańskie parki?
10%

raczej nie, inaczej spędzam czas wolny

24%

raczej tak, ale tylko te najbardziej znane

66%

tak, lubię spędzać czas w parku

zakończona

łącznie głosów: 1199