Rozpoznajesz rower? Przyjechał nim złodziej

30 lipca 2021, 12:00
piw
Właścicielem tego roweru może być złodziej katalizatorów. Więcej zdjęć (1)

Właścicielem tego roweru może być złodziej katalizatorów.

fot. policja

Właścicielem tego roweru może być złodziej katalizatorów.

fot. policja

Nietypowe śledztwo prowadzą policjanci z Sopotu. Szukają właściciela roweru. Nie po to jednak, aby oddać mu skradziony jednoślad, a po to, aby namierzyć złodzieja katalizatora, bo wszystko wskazuje, że widocznym na zdjęciu rowerem przyjechał on "na robotę".Do samej kradzieży doszło pod koniec czerwca na ul. ŁokietkaMapka w Sopocie. Złodziej wymontował z zaparkowanego samochodu katalizator spalin i uciekł. Na miejscu policjanci znaleźli jednak rower.

Poszukiwania właściciela jednośladu nie dały żadnych rezultatów. Pojazd nie należał też do żadnego z okolicznych mieszkańców. Policjanci przyjęli więc, że prawdopodobnie przyjechał nim na miejsce złodziej.

Być może przestępca został przez kogoś spłoszony i w panice uciekł piechotą z katalizatorem. Nie jest też wykluczone, że rower wcześniej komuś ukradł i dlatego nie miał oporów przed zostawieniem go. Nawet jednak w takim przypadku znalezienie właściciela jednośladu może naprowadzić policję na ślad złodzieja.

Jeżeli więc ktoś rozpoznaje rower ze zdjęcia, to proszony jest o kontakt z sopocką policją. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer 47 74 26 222 (dyżurny komendy) lub 47 74 26 261 (prowadząca sprawę).
Skradziono ci kiedyś rower?
50%

tak, to niezbyt miłe przeżycie

7%

nie, ale próbowano

30%

nie, choć od lat mam rower

13%

nie, bo nie mam roweru

zakończona

łącznie głosów: 1216

piw

Opinie wybrane


wszystkie opinie (131)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.