Rusza efektowne Święto Morza 2019 w Gdyni

20 czerwca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
neo
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: zwiedzanie okrętów w niedzielę

Święto Morza to m.in. efektowne pokazy. Tak wyglądały w 2017 roku.

Pokazy, zwiedzanie statków, okrętów wojennych, rejsy po zatoce, nocna parada jachtów i wiele innych atrakcji czeka nas podczas ruszającego właśnie Święta Morza, które potrwa w Gdyni do przyszłego weekendu.- Atrakcji będzie cała masa i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Będzie można pływać jachtami po zatoce, wziąć udział w nocnej paradzie, oglądać ją z brzegu, zwiedzać okręty wojenne czy wybrać się na piknik lub pokaz antyterrorystyczny - wylicza Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego i pomysłodawca odrodzenia w Trójmieście Święta Morza, które zostało reaktywowane w 2013 roku.

Na początek rejsy po zatoceOd piątku do niedzieli każdy będzie mógł wziąć udział w rejsach po zatoce na jednym z najstarszych polskich żaglowców Baltic Star, zbudowanym w 1947 roku. Dwugodzinne wycieczki będą ruszać o godz. 10, 12, 14 i 16. Nie ma na nie zapisów, wystarczy stawić się w nowej marinie przy Sea Towers zobacz na mapie Gdyni i poczekać w kolejce.

Nocna parada jachtówW sobotę 22.06.2019 po godz. 22 odbędzie się natomiast nocna parada jachtów. Wyruszą w szyku z Orłowa, włączą oświetlenie i będzie można je podziwiać z Bulwaru Nadmorskiego. Gdy załogi będą na jego wysokości, na pokładach odpalone zostaną race. Żeglarze będą też puszczać wianki na wodę.

W niedzielę 50. urodziny Bulwaru NadmorskiegoCiekawie będzie też w niedzielę 23.06.2019, kiedy obchodzona będzie 50. rocznica oddania do użytku odbudowanego Bulwaru Nadmorskiego im. Feliksa Nowowiejskiego.

- Chcemy uczcić pamięć autora "Hymnu do Bałtyku". Zapraszamy wszystkich muzyków, niezależnie od tego na jakich instrumentach grają. Chcemy wyjść poza schemat i zagrać "50 nut dla Feliksa N." od godz. 10 do godz. 20 - mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.
Kolejne dni to następne atrakcje, o których będziemy informować w nowych tekstach. Za tydzień kulminacja obchodów Święta Morza połączona ze Świętem Marynarki Wojennej.

Szczegółowy terminarz imprez i wydarzeń poniżej.
Weźmiesz udział w części atrakcji z okazji Święta Morza?
61%

tak

39%

nie

zakończona

łącznie głosów: 1043

neo