Rusza remont wiaduktu na Spacerowej

31 sierpnia 2021, 20:00
Maciej Korolczuk
aktualizacja:10:28 (1 września 2021)
Wiadukt nad obwodnicą zostanie zwężony do dwóch pasów na okres czterech miesięcy. Więcej zdjęć (2)

Wiadukt nad obwodnicą zostanie zwężony do dwóch pasów na okres czterech miesięcy.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Wiadukt nad obwodnicą zostanie zwężony do dwóch pasów na okres czterech miesięcy.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Początek roku szkolnego dla kierowców w Osowej może oznaczać dodatkowe utrudnienia w ruchu. W czwartek rano (drogowcy przełożyli termin ze środy) rusza bowiem remont wiaduktu nad Obwodnicą Trójmiasta w ciągu ul. Spacerowej.Mapka Droga w obu kierunkach zostanie zwężona, a utrudnienia potrwają do grudnia.Aktualizacja godz. 10:28 Jak poinformowali nas w środę przedstawiciele gdańskiego oddziału GDDKiA początek prac został przesunięty na czwartek. Roboty rozpoczną się w godzinach przedpołudniowych.O czteromiesięcznych utrudnieniach, jakie czekają kierowców korzystających na co dzień z węzła Wysoka (Osowa), informowaliśmy pod koniec lipca.

Teraz drogowcy wcielają te zapowiedzi w życie, bowiem w środę rano na wiadukcie nad obwodnicą ruszą prace remontowe. Drogowcy - zdając sobie sprawę ze znaczenia wiaduktu, którego zamknięcie na czas prac spowodowałoby całkowity paraliż komunikacyjny między Osową a Oliwą, już na etapie przetargu zastrzegli, że prace remontowe wykonawca musi przeprowadzić "pod ruchem" pojazdów.

- W związku z rozpoczęciem remontu wiaduktu w ciągu ul. Spacerowej na węźle Gdańsk Osowa nad S6 Obwodnicą Trójmiasta od ok. godz. 10 w dniu 1.09.2021 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Będzie ona polegała na zawężeniu obecnej jezdni do dwóch pasów ruchu. W takim kształcie będzie obowiązywała z drobnymi zmianami do połowy grudnia br., a więc do końca remontu - informuje Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Zwężenie do dwóch pasów sprawi, że kierowcy w obu kierunkach pojadą po jednopasmowej jezdni. Więcej zdjęć (2)

Zwężenie do dwóch pasów sprawi, że kierowcy w obu kierunkach pojadą po jednopasmowej jezdni.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Zwężenie do dwóch pasów sprawi, że kierowcy w obu kierunkach pojadą po jednopasmowej jezdni.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Prowadzenie robót zaprojektowano w tzw. systemie połówkowym w dwóch etapach. W pierwszym: ruch samochodowy będzie prowadzony prawą stroną drogi przy zawężeniu jezdni do dwóch pasów o szerokości 2,75 m. W drugim etapie zostanie wprowadzone analogiczne rozwiązanie po lewej stronie drogi.

Utrudnienia potrwają do grudnia, a więc do czasu zakończenia wszystkich prac. W tym czasie, w ramach remontu, zostaną na wiadukcie wykonane nowe izolacje płyty pomostu, wpusty, krawężniki, kapy chodnikowe, nowe bariery oraz nawierzchnia na obiekcie i na dojazdach.

Co ważne, zakres projektowanych robót nie będzie miał negatywnego wpływu na ruch na samej obwodnicy. W celu zabezpieczenia aut jadących pod wiaduktem na czas prowadzonych prac zostanie on wyposażony w system ekranów ochronnych mocowanych do konstrukcji wiaduktu.

Koszt przebudowy wiaduktu wynosi niespełna 2 mln zł.
Który objazd remontowanego wiaduktu będzie najlepszy?
10%

przez Karwiny i ul. Sopocką

32%

przez Słowackiego i Wrzeszcz

58%

lepiej jechać Spacerową i chwilę odstać w korku

zakończona

łącznie głosów: 991

Opinie wybrane


wszystkie opinie (183)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.