Ruszył remont balkonów blokowany przez mieszkańca

19 listopada 2020, 14:00
Michał Sielski

Na początku września pisaliśmy o mieszkańcu bloku przy ul. Wielkokackiej 16Mapka w Gdyni, który nie wpuścił robotników na swój balkon i prace remontowe w całym budynku zostały wstrzymane. Po sprawdzeniu wszystkich dokumentów okazało się, że mogą być prowadzone. Ale balkon blokującego start prac nie zostanie wyremontowany.Przypomnijmy:

  • balkony 10-piętrowych wieżowców przy ul. Wielkokackiej są w fatalnym stanie,
  • SM "Bałtyk" zdecydowała się na ich remont,
  • wykonawca był gotowy, ale jeden z mieszkańców powiedział, że robotników nie wpuści, bo sam wcześniej zabudował balkon,
  • prace rozpoczęły się więc w innych blokach,
  • pozostali mieszkańcy mieli nadzieję, że i u nich remont też się w końcu zacznie.


Mieszkaniec zablokował remont bloku.Mieszkańcy zaczęli nawet kolportować ulotki, w których pisali, kto zablokował remont.

- Potem zniszczyli mi skrzynkę pocztową, wrzucali do niej jakieś śmieci... A ja chciałem tylko, żeby nikt nie zniszczył mojej pracy. Balkon zabudowałem, gdy zachorowała moja żona. Nie mamy działki, a lekarz zalecił, by jak najwięcej czasu spędzała na powietrzu - opowiada mieszkaniec.
Zarzeka się też, że nie była to samowola i ma wszystkie stosowne zezwolenia.

Przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej "Bałtyk" twierdzą jednak, że jest inaczej i wszystkich zgód nie posiada. Zaczęli więc remont. Na pionie balkonów bloku przy ul. Wielkokackiej 16 stoją już rusztowania i prace trwają.

Ale balkon mężczyzny wstrzymującego remont nie zostanie wyremontowany.

- Zdecydowaliśmy, że prace rozpoczniemy mimo sprzeciwu jednego z mieszkańców. Nie chcieliśmy, by wszyscy cierpieli przez jedną osobę - podkreśla pracownik administracji osiedla III w Spółdzielni Mieszkaniowej "Bałtyk".
Czy spółdzielnia dobrze zrobiła, że rozpoczęła remont?
87%

tak, nie było sensu dłużej zwlekać

5%

mam mieszane uczucia, bo mogą być jeszcze problemy

8%

nie, trzeba było najpierw wszystko wyjaśnić, by wyremontować wszystkie balkony

zakończona

łącznie głosów: 2636