Ruszyła przebudowa drogi na plażę Stogi

16 maja 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Maciej Naskręt
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: od poniedziałku remont nawierzchni ul. Płk. Dąbka

W poniedziałek rano na ul. Nowotną zobacz na mapie Gdańska, która prowadzi do plaży na Stogach, wjechały maszyny budowlane. Za kwotę 1,4 mln zł do końca czerwca 1,3-kilometrowa trasa będzie miała nawierzchnię równą jak stół.Na tę chwilę mieszkańcy Stogów i plażowicze czekali bardzo długo. Ruszyła warta 1,4 mln zł przebudowa drogi zapewniającej dojazd na plażę Stogi. Zdewastowana ul. Nowotna, której nawierzchnia wygląda jak kratery na Księżycu, wreszcie zmieni oblicze - znikną dziury i wyboje. To z ich powodu kierowcy niejednokrotnie wjeżdżali na przeciwległy pas ruchu.

Prace mają być prowadzone na odcinku od ul. Kruczej zobacz na mapie Gdańska do pętli autobusowej przed plażą zobacz na mapie Gdańska włącznie. W sumie zostanie wymieniona nawierzchnia na odcinku 1,3 km drogi.

Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma MTM z Gdyni, która za prace przy przebudowie drogi otrzyma 1,4 mln zł. Inwestorem przedsięwzięcia jest Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

- Na początku prac zwężony zostanie 200-metrowy odcinek ul. Kruczej - prawa strona ulicy jadąc w kierunku plaży. Prace będą przebiegać sukcesywnie w stronę pętli i potrwają do końca maja. Na początku czerwca planowane jest rozpoczęcie robót związanych z wykonaniem przykanalików i wpustów deszczowych, a w połowie czerwca zaczną się prace asfaltowe - mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.
Remont polegał będzie na skorygowaniu szerokości jezdni wraz z wymianą krawężników, a także poprawą stanu technicznego chodników, tj. wymianą zniszczonych płytek chodnikowych i obrzeży oraz uzupełnieniem przebiegu chodnika w celu zapewnienia ciągłości komunikacyjnej ruchu pieszego.

Ciąg dalszy remontu ul. Siennej

Miasto znalazło także pieniądze na wykonanie remontu ul. Siennej na odcinku od ul. Kaczeńce do ul. Tamka. Inwestycja powinna być ukończona do 30 września. Droga jest o tyle ważna, że stanowi jedyny dojazd od strony centrum do dzielnicy Stogi.

Planowany remont to ciąg dalszy przebudowy ul. Siennej. Jej pierwszy fragment - przy stoczni - został przebudowany z pilotażowego budżetu obywatelskiego w 2014 r.

O wyborze wykonawcy zdecyduje w 90 proc. cena, a w 10 proc. termin gwarancji.
Na plażę w Trójmieście zazwyczaj udaję się:
33%

tramwajem

2%

autobusem

1%

trolejbusem

33%

samochodem

14%

rowerem

17%

pieszo

zakończona

łącznie głosów: 1196