Ryneczek w Orłowie wypięknieje

2 grudnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Patsz
Najnowszy artukuł na ten temat

Targowisko Orłowo zyskało nowy szyld i murale

Estetyczna metamorfoza elewacji frontowej targowiska oraz uspójnienie szyldów widocznych od ul. Wielkopolskiej to zmiany, które na rynku przy pl. Górnośląskim w Orłowie wprowadzi stowarzyszenie Traffic Design.W ostatnich miesiącach zaszło sporo zmian na pl. Górnośląskim w Orłowie. Pojawiły się nowe ławki, stoły, stojaki rowerowe, a teren przy pawilonach został utwardzony płytami chodnikowymi i kamienną kostką. Zostały drzewa i sporo zieleni. Całość to efekt zwycięstwa projektu modernizacji placu w budżecie obywatelskim.

Czytaj też: Plac Górnośląski w nowej odsłonie

W najbliższym czasie zmienić ma się także popularny - nie tylko wśród okolicznych mieszkańców - rynek. Projektanci ze Stowarzyszenia Traffic Design chcą nadać jego elewacji frontowej nowe oblicze. W planach jest też uspójnienie szyldów widocznych od ulicy Wielkopolskiej za pomocą systemowej instalacji.

- Bardzo się cieszymy, że młodzi ludzie ze Stowarzyszenia Traffic Design wzięli na warsztat nasze targowisko. Nowe szyldy dla przedsiębiorców będą świetnym przykładem dla reszty Gdyni i całej Polski. Mamy nadzieję, że nowy front targowiska spodoba się odwiedzającym tak samo jak nam - mówi Ireneusz Karpluk, prezes Gdyńskich Pasaży Handlowych.
Użytkownicy boksów będą mogli także sami zmienić wygląd swoich miejsc do handlowania. Pomocny będzie poradnik szyldowy z opisem zastosowanych krojów pisma i praktycznymi poradami. Można go znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia

- Wybraliśmy font dostępny w wolnej domenie, dlatego kupcy będą mogli korzystać z niego bez obaw o naruszanie praw autorskich - opowiada Monika Domańska ze stowarzyszenia Traffic Design.
Projekt jest realizowany dzięki miejskiemu konkursowi ofert promujących wdrażanie dobrych praktyk projektowych w 2019 roku. 50 tys. zł to kwota jaką przyznano dla projektu "Re:design - targowisko Orłowo" zgłoszonego przez Stowarzyszenie Traffic Design.

50 tys. zł przyznano również projektowi "Interaktywne projekty artystyczne na plaży Gdynia Orłowo" zgłoszonego przez Fundację Mozi.
Zwracasz uwagę na sklepowe szyldy?
82%

tak

18%

nie

zakończona

łącznie głosów: 848

Patsz