stat

Patostreamerzy skazani za pobicie sąsiada

20 maja 2019, 7:00
km

Trzech mężczyzn z Gdańska, którzy wtargnęli do mieszkania swojego sąsiada i pobili go, a całe zdarzenie transmitowali na żywo w internecie, otrzymało karę bezwzględnego więzienia - taki, co prawda nieprawomocny wyrok ogłoszono w głośnej sprawie "patostreamerów" z Gdańska.W Sądzie Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok skazujący Wiktora L. na karę łączną 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności, Oskara J. na karę łączną 2 lat pozbawienia wolności, Błażeja M. na karę łączną 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto sąd orzekł na rzecz pokrzywdzonego zadośćuczynienie, od pierwszego z oskarżonych 5 tys. zł, a od dwóch pozostałych po 3 tys. złotych.

Obrońcy oskarżonych uważają, że wyroki są zbyt wysokie i zapowiadają apelację. Wyrok jest nieprawomocny.

Sprawę pobicia 58-letniego mężczyzny w Nowym Porcie opisywaliśmy pod koniec sierpnia ubiegłego roku.

Pobili sąsiada podczas transmisji na żywo w interneciePrzypomnijmy: grupa tzw. patostreamerów (osób publikujących wulgarne i drastyczne treści w internecie), posługująca się nazwą OziTv, weszła do mieszkania sąsiada, pobiła go, a całe zdarzenie udostępniła na żywo w internecie.

Mężczyźni w wieku 19, 23 i 29 lat postanowili rozprawić się z lokatorem budynku, w którym mieszkali, bo ten miał wcześniej zwracać im uwagę, że zbyt głośno się zachowują.

Dzień po publikacji przez nas artykułu, policja zatrzymała trzech napastników, a niedługo potem sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.
Drastyczne nagranie, na którym widać całe zdarzenie
Wyrok na patostreamerów:
82%

powinien być jeszcze ostrzejszy

15%

jest adekwatny do czynu

3%

jest zbyt wysoki

zakończona

łącznie głosów: 3189

km