stat

Samochód do wygrania w loterii PIT w Gdyni

12 lutego 2020, 7:00
Michał Sielski

Hybrydowa toyota, rowery miejskie czy bilety na festiwal Open'er - to nagrody w ruszającej właśnie loterii PIT-owej w Gdyni. W zeszłym roku dzięki konkursowi w mieście rozliczyło się ponad 6 tys. osób więcej, a do wspólnej kasy wpłynęło dodatkowe 16 mln zł.Nie trzeba być zameldowanym w Gdyni, ale trzeba wpisać ją jako miejsce zamieszkania podczas rozliczania swojego podatku dochodowego za 2019 rok. To jedyna zasada, która uprawnia do wzięcia udziału w konkursie organizowanym po raz kolejny w Gdyni.

W zeszłym roku okazał się on ogromnym sukcesem. PIT za rok 2018 rozliczyły w Gdyni 177 tys. 303 osoby, czyli dokładnie 6 tys. 210 więcej niż w poprzednich 12 miesiącach. Dzięki temu budżet Gdyni zyskał 16 mln zł więcej niż rok wcześniej. Rośnie też średnia kwota podatku, która trafia do miasta od jednego podatnika. Wzrost wyniósł 18,3 proc. z 2189 zł do 2589 zł.

- Rozliczając PIT w Gdyni, wybierasz lepszą edukację dla dzieci, wspierasz rozwój nowoczesnego transportu, pomagasz poprawić jakość powietrza, tworzysz z nami lepsze jutro. Dzięki temu Gdynia od lat jest jednym z najlepszych miast do życia - zachęca wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała. - W loterii do wygrania jest samochód hybrydowy, rowery miejskie i karnety na Open'era. Wystarczy wskazać Gdynię jako swoje miejsce zamieszkania. Na zgłoszenia czekamy do 10 maja.

Jak wziąć udział w loterii PIT w GdyniRejestracja uczestników w loterii trwa do 10 maja 2020 roku. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdują się na stronie pitwgdyni.pl.

Można też zgłosić się osobiście w Miejskiej Informacji Turystycznej w Gdyni, przy ul. 10 Lutego 24, w dni powszednie w godz. 9-17, a w soboty w godz. 9-15.

Pracownicy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni będą pomagać też w składaniu zeznań PIT drogą elektroniczną. Konsultacje odbędą się w dniach 4, 18 i 25 kwietnia (w godz. 12-18) w centrum handlowym Riviera. Osoby chętne do skorzystania z pomocy proszone są o przyniesienie dokumentów niezbędnych do wypełnienia rocznego zeznania podatkowego i deklarację PIT za rok 2018. Przychód za 2018 r. stanowi dane autoryzujące.
Bierzesz udział w loteriach PIT?
40%

tak, co roku

27%

nie, ale mam zamiar

33%

nie i nie zamierzam

zakończona

łącznie głosów: 476